Wpis z mikrobloga

Chłop nawet karty nie umie dobrze przyłożyć

Chłopu karta nie chciała wejść zbliżeniowo i włożeniowo, a potem wyskoczyło że mam paskiem magnetycznym przeciągnąć ale chłop się zestresował i nie umiał. Anulowałem dwa razy, naczekałem się i musiałem za drugim razem poprosić żeby kasjer przyszedł do kasy, ale na szczęście wystarczająco głośno powiedziałem.
Pewnie kasjer nie zrozumiał co mówię, tylko jakiś bełkot, pamsek, blimk, karta nie działa.
Dobrze że blik zawsze działa
Śmiechu warte

To takie przeżycie dla mnie, że musiałem sprawdzić w internecie jak to się robi i cały dzień teraz będę przeżywał owo zdarzenie.

Boje się że drugi raz będe musiał tak zapłacić, ale w tylko w jakąś szparę włożę kartę i będzie pośmiewisko że głupi jakiś jestem ehh

Oby karta nie była uszkodzona, zabrudzona czy coś

#przegryw #raportzniczego #fobiaspoleczna #nerwica
qew12 - Chłop nawet karty nie umie dobrze przyłożyć

Chłopu karta nie chciała wejść z...

źródło: e2k1l0y7bws41

Pobierz
  • 31
@qew12: Problem jest taki, że jest miliard różnych modeli terminalów, więc nigdy nie wiadomo jak to działa bo w jednym kartę się przykłada zbliżeniowo od góry, drugim na środku a w trzecim z boku xD Jak nie zbliżeniowo to czipem, a jak nie wchodzi i czipem to trzeba spróbować paskiem magnetycznym a to jest zwalone, ponieważ trzeba to zrobić z odpowiednią szybkością - za szybko źle, za wolno źle.
Osobiście dla
  • 0
@ziomus0812: płaciłbym, ale wolę kasy samoobsługowe, gubię gotówkę i mam lęk przed szukaniem drobnych przy kasie. Przy stresie wyłącza mi się liczenie ehh
  • 2
@zielonykszak: Blik to akurat prosty, tylko musisz mieć aplikację banku na telefonie. Wchodzisz na strone blika w aplikcji, wpisujesz kod na terminalu, tak jak pin z karty, naciskasz zielony i potem wyskakuje ci czy potwierdzasz płatność blikiem w aplikacji i klikasz potwierdzam.
Zawsze działa, w porównaniu do karty