Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Mireczki, marzy mi się #przeprowadzka z Polski na stałe do jakiegoś urokliwego miejsca w Europie o śródziemnomorskim klimacie. Kryteria to:

a) czysta, spokojna, zielona i bezpieczna okolica
b) karetki dojeżdżające w 10 minut, miasto/miasteczko ze sklepami spożywczymi do 20-30 minut, piaszczysta plaża z czystą, ciepłą wodą do 20-30 minut, lotnisko z międzynarodowymi połączeniami do 90 minut, dojazd kuriera na miejsce
c) możliwie niskie koszty życia i niskie podatki
d) dobra opieka medyczna

Chciałbym wybudować się na działce o orientacyjnym rozmiarze 8-10 arów, na której postawiono by 2 domy o łącznej powierzchni około 140-160 mkw. Chciałbym, aby były wykończone w dobrym, minimalistycznym standardzie, który przetrwa lata i będzie wymagał małego (jak na dom) nakładu czasowego i finansowego.

1. W jakich krajach i okolicach powinienem szukać, i w jaki sposób? Rozważyć #portugalia, #chorwacja, a może inne lokalizacje?

2. Kto skutecznie pomógłby mi w procesie poszukiwania i wybierania działki, a następnie w zaprojektowaniu, postawieniu, i wykończeniu domów wraz z ładnym ogrodem? Z jakich źródeł korzystać? Nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie, musiałbym zdać się na ekipę, w grę wchodzi też całoroczne budownictwo modułowe/prefabrykowane, o ile byłoby konkurencyjne.

3. Jaka jest szansa na to, że całkowity koszt (stan pod klucz wraz z wyposażeniem) zamknąłby się w kwocie 1,2 M złotych?

#pytanie #budownictwo #budujzwykopem #ogrod #ogrody #ogrodnictwo #dom #domy #dzialka #nieruchomosci
#grecja #cypr #malta #slowenia #hiszpania #wlochy #rumunia #bulgaria #czarnogora #tinyhomes #tinyhouses #wyprowadzka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

mirko_anonim - #biedanonim
Mireczki, marzy mi się #przeprowadzka  z Polski na stałe d...

źródło: R

Pobierz
  • 17
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): @Kiedysbedeczerwonka Nie jestem w żaden sposób związany ze sprzedażą takich domów, po prostu podoba mi się ich design, chętnie wybiorę konwencjonalne budownictwo, jeśli jest bardziej opłacalne - dlatego staram się pozbierać opinie od osób, które lepiej znają się na tym temacie.

Co do tego lokalnego prawa, czy faktycznie stanowi ono takie utrudnienie dla obywateli UE?

@shaku79 Wygląda bardzo ładnie, brakuje tylko trochę piaszczystych plaż, ale co zrobić. Orientujesz
@mirko_anonim: ja bardzo mocno polecam firmę budującą domy modułowe z Wielkopolski. Domy modułowe są świetnym, ponadczasowym wyborem w klimacie śródziemnomorskim.

Moi znajomi Ania i Tomasz kupili tak.

Pewnego dnia Anna i Tomasz postanowili zacząć budować swój wymarzony dom. Odwiedzili wiele biur architektonicznych i przejrzeli wiele projektów, ale nie znaleźli niczego, co odpowiadałoby ich wymaganiom i budżetowi. Wtedy dowiedzieli się o domach modułowych.

Dom modułowy to budynek, który składa się z wielu
2 domy o łącznej powierzchni około 140-160 mkw

3. Jaka jest szansa na to, że całkowity koszt (stan pod klucz wraz z wyposażeniem) zamknąłby się w kwocie 1,2 M złotych?


@mirko_anonim: Jeśli chodzi o strefę euro to zakładam, że każdy bogaty Europejczyk też ma podobne plany. Nie ma takiej najmniejszej możliwości. Za 1.2M PLN czyli ~260k EUR kupisz najwyżej stare mieszkanie ~60 m2 w jako-takiej okolicy na nabrzeżu morza śródziemnego. Z
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Bejro Dzięki za informacje - nie ukrywam, że mnie zasmuciły i zmuszą do zweryfikowania planów :(

Liczyłem, że skoro istnieją oferty starych domów do kapitalnego remontu w opuszczonych włoskich wioskach za 1 euro, to przy odrobinie strategicznego podejścia i szczęścia ,1M złotych kupi ziemię w malowniczej okolicy w biedniejszym kraju + pozwoli na wybudowanie całorocznej nieruchomości w nowej, tańszej technologii.

Pytanie, czy nieco dalsza lokalizacja (tj. 30, a
@mirko_anonim
znaczy no próbuj, pewnie się da coś wymyśleć idąc na jakiś kompromis ale raczej nie znajdziesz w niskiej cenie działki na której będziesz mógł postawić tak po prostu dom (np. zarośnięte zbocze), a na pewno nie blisko cywilizacji. A koszty budowy w strefie euro znacznie przewyższają te w Polsce.
@mirko_anonim: jak nie masz pojęcia o budowie i całej reszcie to szukaj czegoś gotowego do kupienia.
A i za 1.2 M Pln to w PL bardzo ciężko byłoby kupić działkę i wybudawać dwa domy w jakieś spoko lokalizacji.
@xxvv: Napisałem, że za 1,5-2,5 mln euro można wybudować 2 domki tak jak chciał OP - albo pewnie też kupić. Ale wolnostojący domek w strefie euro nad morzem w bezpiecznej okolicy (spełniający też inne podane wyżej kryteria) do dosłownie najbardziej pożądane dobro luksusowe na tym świecie dla bogatych ludzi z każdego kontynentu.
@xxvv
No dobra, racja, ale to Cypr i nie wiem na ile spełnia wszystkie warunki OPa, do tego mowa o 2 domach. Sam myślałem może bardziej o Europie środkowej i dlatego takie ceny strzeliłem. Te małe domki które podlinkowałeś są na jakiejś wsi ale może komunikacja jest tam akceptowalna. Nie wszystkie są też przy nabrzeżu. Wtedy za 2 takie obiekty cena podchodzi już pod €1M ale dochodzą jeszcze koszta pośredników i ewentualnego