Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.

Jestem posiadaczem telewizora Philips 4K (857 OLED).

Zdecydowałem się na Plusx, bo przekonała mnie płynność treści wyświetlanych. U mnie niestety tej płynności nie ma... Przejdę od razu do rzeczy.

Otóż problem mam taki, że na każdym kanale (niezależnie od tego, czy to FHD, czy 4K) przymraża/spowalnia mi obraz co 2-3sekundy. Tak jakby telewizja łapała jakiś lag. Irytujące jest to niesamowicie, szczególnie jak się ogląda dynamiczne sporty.

Mam Televizo premium, próbowałem także na Tivimate premium (z włączaniem/wyłączeniem dostępnych opcji), na SIPTV, i jeszcze kilka mniej znanych aplikacjach i wszędzie mam taki sam problem i tak samo ten obraz mi przymraża. Dodam, że na innych internetowych platformach (np. Netflix, Player, Apple TV, HBO) śmiga mi aż miło, płynność jest doskonała.

Telewizor mam podłączony do internetu przez kabel. Łącze 1gbps. Próbowałem przez wifi/hotspota/inną sieć, nadal jest to samo.

Czytałem poprzednie wątki i jeden mirek sugerował, żeby zmienić ustawienia ze sprzętowych na programowe, ale wtedy mi tak klatkuje, że nie ma możliwości cokolwiek obejrzeć.

W ustawieniach TV też nie ma za bardzo do czego się odnieść, bo nie mam możliwości zmienić częstotliwości odświeżania obrazu, bądź inne, które mogłyby wpłynąć pozytywnie na płynność odtwarzania IPTV.

Dodam jeszcze, że TV ma częstotliwość odświeżania 120hz. Wypowiadali się w poprzednich wątkach osoby, które także mają TV (Samsung, Philips) z tym samym odświeżaniem, ale oni nie narzekali na jakiekolwiek ścięcia obrazu.

Czy ktoś z Was miał kiedyś podobny problem i jest w stanie mi pomóc?

#iptv #plusx #philips
  • 16
Może oledy tak mają też nie wiem próbowałem pomóc koledze na wszelakie sposoby a nie wiesz Puniek czy tamten od TLC też miał Oleda? Wiem że ta funkcja w Tivimate odtwarzania tunelowego też wielu osobom pomagała....
@Losterin u mnie na oled Sony wszytko działa bardzo płynnie. Problem jaki mam od jakiegoś czasu to fatalna jakość i pikseloza na niektórych kanałach, w tym na wszystkich canal+. Mam tam jeszcze Śródki na kolejny miesiąc, jak się nie poprawi to migruje gdzie indziej.
  • 0
@15wzwisie @adi0 Czy jest gdzieś dostępna wersja 4.7 z odblokowanym ustawieniem odtwarzania tunelowanie? Mam 4.6.1 z modem Firedie, ale niestety nie ma w tej wersji tej opcji. A bez sensu wydawać w ciul kasy na subskrypcję, jak się okaże, że to jednak nie pomoże.