Wpis z mikrobloga

Mirki z #farmacja #apteka #dermatologia
Kiedyś byłem u dermatologa ze względu na problemy z zapachem nóg i przepisał mi jakiś płyn który miksowali mi w aptece.
Butelkę płynu wlewało się do miski i umieszczalo z butami roboczymi i skarpetami w szczelnym worku na noc. Miało to zabić wszelkie bakterie które odpowiadały za zapach i ryzyko grzybicy.

Wie ktoś może co to było? Działało świetnie, po nocy buty przy których nie dało się stać były totalnie neutralne.
  • 13
@Cyk_dwujeczka: Formalina?
Nie musisz w aptece przepłacać, można na allegro kupić ale w dużym stężeniu, trzeba rozrobić. Jak przesadzisz ze stężeniem to zapach formaliny pozostanie w butach na kilka tygodni...
@Cyk_dwujeczka: Znam jeszcze jeden fajny patent, który polega na wymoczeniu obuwia w roztworze tabletek do uzdatniania wody. One z zasady likwidują wszystkie możliwe bakterie, grzyby i inne pierwotniaki i używane są w różnych hardkowych warunkach, gdy nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej.

Można je spokojnie kupić na Allegro pod nazwą Katadyn. Wrzucam link, gdzie ktoś opisuje dokładnie jak to działa.

https://forum.szajbajk.pl/topic/5309-hardcorowy-smród-z-buta-proste-i-tanie-rozwiązanie/
@geszue: ja byłem w szoku bo buty miałem z otworami, zapierdzielalem 10h jako kelner i wiecznie miałem czymś oblane, woda, napojami, alkoholami i po prostu był dramat

takie małe opakowanie wystarczy Ci na lata za paręnaście złotych.


@mamakevina: dzięki, ale ja tylko potrzebuje raz na rok i nie mam gdzie tego przechowywać