Wpis z mikrobloga

Karakan o 800+ które będzie kosztowało dodatkowe 26mld rocznie, a na oddziale którym pracowałem hajs od NFZ skończył się w kwietniu.
#!$%@? w kwietniu wyrobili cały limit roczny od NFZ na zabiegi. Resztę roku nie wiem co będą robili. Chyba tylko te świadczenia na cito co są gównowyceniane i generują straty dla szpitala. W tym roku na nfz obcięto 13mld, żeby przekazać na reżimówkę i swoje durne pomysły.

Głupszego narodu nie dało się stworzyć.

#lekarski #lekarz #polska #medycyna #szpital #pis #panstwo #wladza
  • 58
@Ulfric_Stormcloak: nie mam zamiaru ci tłumaczyć, dlaczego jesteś w błędzie, natomiast niezaprzeczalne fakty są takie, że polska zamówiła miliony szczepionek których nikt nie chce przyjmować i które kosztują miliardy złotych.

https://www.money.pl/gospodarka/miliony-szczepionek-na-covid-19-leza-w-magazynach-tyle-kosztuje-ich-przechowywanie-6884740640570272a.html

mam nadzieję, że skoro już wierzysz w naukę to na bieżąco przyjmujesz boostery, dzięki temu zmarnuje się trochę mniej.
koniecznosc wyplaty wynagrodzenia to strata dla firmy?


@gracilis: Szpital, dopóki jest publiczny, to nie firma. A fakt, że większość lekarzy siedzi na kontraktach i de facto omija prawo pracy jest jak najbardziej stratą i skandalem, za który ktoś kiedyś powinien odpowiedzieć przed prokuraturą, bo podatnicy ponoszą przez to koszty znacznie większe niż powinni. Jest to zwykła niegospodarność.
@zgubiles_sie_jelonku: jak szpital publiczny nie firma skoro spółka zoo działająca w ramach kodeksu spółek handlowych, w skład której wchodzą prywatnie udziałowcy?

Jaki interes ma szpital zeby placic lekarzowi więcej niż mogłoby na uop?
No taki ze może omijać ograniczenia dobowe czasu pracy i nie odpowiada finansowo za błędy lekarzy. To jest wielka tajemnica kontraktu.

Generalnie to bredzisz.

Koszta personelu wszędzie są drogie. Idź zapisać się do Pisu.
@bregath: Tak samo mówiono o szczepieniu na sarsika, że Ci co się nie zaszczepią wymrą i co żyjemy. Nawet Ci zaszczepieni czasami mają poważne skutki uboczne, a prawie wszyscy narzekają na pogorszenie kondycji i częstsze infekcje.

Jesteśmy potomkami ludzi, którzy szczepili się tylko naturalnie i nie jestem przeciwnikiem kopiowania takich rozwiązań, o ile są one bezpieczne dla pacjenta. Wszystko ponadto to ściema, jak ze szczepionkami na przeziębienia.
@Worm91: Mają wyprane tak mózgi, że nie są w stanie wyjść poza schemat, nie szczepimy i uczymy się dostosowywać nasze środowisko życia do realiów.

Ja bardzo dużo już tutaj dyskutowałem i na tą chwilę mam zdanie, że epidemie (rozumiane jako negatywne skutki przechorowania), przed którymi niby to chronimy szczepieniami masowymi były powodowane albo przez lekarzy, poprzez brak higieny przy ich pracy lub zatrucie czymś pacjenta, albo poprzez obniżenie warunków bytowych ludzi.
@pottymouth: Tak Tobie wmawia propaganda, że masz głosować nawet jak nikt z kandydatów nie reprezentuje Twoich podstawowych wartości. Baranki idą i głosują, a póżniej są zapędzane do wzajemnego ujadania na siebie nawzajem.
@eyehategod: Oczywiście, że tak. część szczepień masowych jest kopią szczepień naturalnych (oczywiście czas i technika niekoniecznie są poprawne). Przykładowo szczepienie BCG to kopia, tego że w przeszłości dzieci pobierały prątki gruźlicy od bydła, żyjąc przy nich.
@KollA: No to masz słabe pojęcie o biologii czy immunologi, w dodatku masz bardzo spiskowe podejście, zwłaszcza w kwestii powodowania epidemii przez lekarzy w czasach gdzie epidemie mogły objąc pół kontynentu, a nie było środków masowego przekazu. Wątpię bym był w stanie do czegokolwiek Cię przekonać. Dodam tylko, że bardzo nie chciałbyś żyć w świecie sprzed masowych szczepień, bo wtedy tej rozmowy mogłoby nie być. Jest duża szansa że jeden z