Wpis z mikrobloga

@Opposition_Fuhrer śmieszy mnie jeden z twoich filmików o tesli, gdzie auto takie inteligentne, a koleś cały czas czuwa nad kierownicą i asekuruje w razie gdyby coś się stało. Takie coś kompletnie się nie nadaje do jazdy, bo jest to 100x bardziej uciążliwe niż prowadzenie auta samemu. Auto pilot musi być taki, że jedyną kontrolę jaką musisz mieć to ewentualnie czerwony przycisk jak w maszynie przemysłowej, po przyciśnięciu którego auto samodzielnie w bezpieczny sposób reaguje. Jakby ktoś miał jechać i cały czas kontrolować maszynę to by dostał #!$%@? i każdy człowiek wolałby prowadzić samochód sam. Ten auto pilot musi być praktycznie w 100 % autonomiczny i niezawodny, żeby miał powodzenie.

#tesla #samochody #motoryzacja #technologia
  • 9
@Opposition_Fuhrer Aha, i jeszcze jedno. Autopilot nie ma być bezpieczniejszy niż statystyczny kierowca albo większość kierowców. Autopilot musi być bezpieczniejszy niż KAŻDY kierowca, żeby miał rację bytu. A to dlatego, że dobry kierowca oczekuje, żeby autopilot był lepszy od niego, oraz najlepszy kierowca oczekuje, żeby autopilot był lepszy od niego. Poza tym przeciętny, nawet głupi Janusz, uważa, że jest dobrym kierowcą i oczekuje od urzędzenia, że ono będzie lepsze niż wlaśnie ten
@rysiekryszard: Na autostradach amerykańskich ten system jest świętny. Co innego w mieście, gdzie za dużo się dzieje i nie da się nadzorować pracy systemu bez pełnego angażowania się w nadzorowanie sytuacji na drodze. No i w przypadku błędu musisz reagować natychmiastowo
Auto pilot musi być taki, że


@WykopanyDzon: @rysiekryszard rozumiem, że gdy pierwsze firmy zaczęły wprowadzać tempomaty do swoich aut, to protestowaliście, że na #!$%@? coś takiego, bo przecież i tak trzeba to włączać i wyłączać. Nawet jak zaczęto wprowadzać taki, który automatycznie śledzi odległość od innych aut... to nadal trzeba skręcać. A TFU!

a koleś cały czas czuwa nad kierownicą i asekuruje w razie gdyby coś się stało.


Są rejony, gdzie
@WykopanyDzon: Był taki przypadek w stanach. Gość włączył tempomat, bo myślał, że to auto pilot. Jechał Camperem i poszedł na tyle coś robić gotować czy coś. Chwila nie minęła i jak w coś uderzył. Ogólnie typ wygrał sprawę w sądzie bo nic o tym w instrukcji nie było i w stanach mocno pilnuja by wszystko dokładnie w instrukcji opisywać.
śmieszy mnie jeden z twoich filmików o tesli, gdzie auto takie inteligentne, a koleś cały czas czuwa nad kierownicą i asekuruje w razie gdyby coś się stało. Takie coś kompletnie się nie nadaje do jazdy,


@rysiekryszard: ale ja to wytłumaczyłem kilka dni temu. Ten gościu krótko ma dad, jeszcze się stresuje. Na dodatek przecież Tesla tam jeździ i manewruje pomiędzy ludźmi i samochodami. Przecież kierowca odpowiada za samochód cały czas i