Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@dktr Nie wiem, może co 50ms? Albo jak się da to i co 20ms albo co 10ms. Mam różne inne czujniki i aż się zdziwiłem, że tu odbieram sygnał co 100ms, to dla mnie dużo.
via Android
  • 0
@Solitary_Man Napisałem, że poszukuję takiego, którego nie trzeba kalibrować (tak jak nie trzeba kalibrować DS18B20 ;)).
A z analogowymi myślę, że jest różnie, choć nie jestem pewien. Miałem np. DHT 22 i tam temperatura trochę szwankowała.
@MisiekD Wiesz co w obudowie w jakiej jest ds18b20 to szybciej i tak nie ma sensu bo bezwładność ciepła obudowy nie pozwoli na szybszą reakcje. zostaje goły drut jakis np analogowy czujnik jak od multimetrów.
via Android
  • 0
@houk Ale mi nie chodzi o reakcję temperatury, a jedynie czas gdy "odpytuję" czujnik o dane odnośnie tej temperatury. Mam na myśli tylko czas, w jakim wysyłam komendę do czujnika o dane i te dane są przesyłane do sterownika.
@MisiekD: dktr dobrze Ci napisał z termoparą- odczyt analogowy (uzależniony od samego mikrokontrolera), do tego mała bezwładność cieplna. Licząc czas odczytu uwzględnij zastosowanie filtru medianowego, bo na pomiarach analogowych łatwo wyłapać błędną próbkę.
via Android
  • 0
@zetisdead kurcze, no tak byłoby idealnie, ale nie znalazłem w necie jakichś gotowych kodów, które miałbymy odczyt z pamięci.
A ile by to wtedy trwało (odczyt i zainicjowanie)? Myślę, że to mogłoby być idealne rozwiązanie
@MisiekD: Gotowego kodu to pewnie nie znajdziesz, ale odczyt z pamięci znaczy dokładnie tyle żebyś miał w pamięci zmienną, do której będziesz zapisywać pomiar i której wartość będziesz zwracał po zapytaniu. A sam odczyt chyba najlepiej zrobić na jakimś przerwaniu czasowym - wtedy masz gwarancję, że twój wynik jest nie starszy niż X ms.