Wpis z mikrobloga

Czołem Mirunie,

kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, którego właścicielem stanę się 1lipca i właśnie wtedy chciałbym wejść z remontem.
Na start kuchnia, łazienka i toaleta. Chciałbym prosić Was o ocenę mojego planu i o ewentualny komentarz co mógłbym zrobić inaczej.

1. Własnoręcznie kucie płytek w trzech wyżej wymienionych pomieszczeniach.
2. Zatrudnienie hydraulika do łazienek, do poprawy instalacji.
3. Zatrudnienie gazownika do przeniesienia rury z gazem w kuchni.
4. Zatrudnienie elektryka do porobienia gniazdek i dodatkowych punktów świetlnych.
- wszystkich trzech specjalistów zatrudnić mniej więcej w tym samym okresie, może bardzo by sobie nie przeszkadzali.
5. Następnie zatrudnić glazurnika do poukładania płytek w łazience i kuchni
- tutaj się zastanawiam czy nie lepiej zatrudnić te samą osobę do kucia płytek, żeby jeden z drugim nie marudził, że coś do dupy i nierówno. Klejenie płytek na płytki odpada.
6. Stolarza mam już umówionego i omawiamy projekt kuchni. Ten już na sam koniec kuchni.

Teraz słucham Waszych rad. Co powiedzieć specjalistom by zrobili, czego potem bym żałował, że nie mam? Co zrobić samemu? Jakieś protipy

#chwalesie #remontujzwykopem #remont
  • 156
@Rachey: czyli całość twojej argumentacji nie bazuje na niczym innym jak chłopski rozum? Skąd możesz wiedzieć że przy indukcji tracisz witaminy a przy gazie nie skoro nie masz pojęcia jaka tam jest naprawdę temperatura i w jaki sposób to ciepło się rozchodzi po garze? Równie dobrze ja mogę powiedzieć że gaz jest zły bo daje ciepło cały czas i na dole jest przez to cieplej, a indukcja jest super bo daje
przy całej mojej wyobraźni nie potrafię zrozumieć: srania na klatę i kuchenki gazowej w XXI wieku


@niegwynebleid: Pytanie czy lubisz i chcesz gotować czy ma to jedynie wyglądać.
Jeśli to pierwsze to nie ma nic lepszego od gazu gdzie masz kontrolę nad temperaturą.
Wszystkie, profesjonalne kuchnie czy bogate domy mają nawet po dwa zestawy palników gazowych.
Jedynie, piekarnik elektryczny z termoobiegiem wygrywa ze starym, gazowym
@m0rgi ale w domu nie mam profesjonalnej kuchni ani miejsca na hybrydy (a mam dużą kuchnię w domu, nie mieszkaniu). Bogacze mają kuchnie na pokaz.
Na pewno gaz ma kilka pozytywów (aczkolwiek kontrola nad płomieniem jest chyba sprzed 20 lat - indukcję dają kontrolę bez problemu, plus potrafią utrzymywać ciepło na niższym poziomie niż gaz).
Moc może być wyższa, w woku może lepiej. Pewnie kilka jeszcze się znajdzie w wątku sensownych argumentów.
@niegwynebleid: Jasne że indukcja jest wygodniejsza, sam ją mam. Jednak wiele lat używałem gazu i w gotowaniu był znacznie lepszy.

Teraz znacznie mniej gotuje ale jak czasem muszę to #!$%@?ą te małe problemy indukcji.

W indukcji największym problemem przy gotowaniu jest ta #!$%@? cewka gdzie moc gotowania tak naprawdę oznacza czas jej działania oraz wymaga ona ciągłego kontaktu z naczyniem by w ogóle działać.
Dodać do tego trzeba wymóg specjalnych naczyń
@m0rgi profesjonaliści (czyli kierowcy) nie używają BMW 518i do ścigania się czy renault Kangoo 1.6d do przewożenia ładunków.
argument ze specjalnymi garnkami odrzucam - problemu może były 20 lat temu.
Najwyrazniej rozwiązali problem z cewką, bo u mnie nie grzeje impulsami albo są one tak częste, że niezauważalne.
Brak działania po uniesieniu - no tu jest problem, szczególnie gdy wyłącza się ustawienie po sekundzie gdy ty akurat robisz naleśniki.
- Trendów białych mebli/sprzętów to nawet nie komentuję, bo to widać od razu, że ktoś nie gotuje.


@Rachey: Co jest nie tak z białym sprzętem? Pytam za wczasu, bo za miesiąc odpalam remont kuchni i do blatu kamiennego mi pasuje płyta z białego szkła.
@yairomi: Każde kapnięcie sosu itp widać. Jeszcze jak masz tylko jasny blat i płytę to okej, bo bez dramatu to przetrzeć jak się ubrudzi, ale jak masz wszystko białe, to kończy się tak, że zawsze coś jest brudne, bo a to coś miało się na palcu, a to coś kapnie, a to coś odbarwiło itp.