Wpis z mikrobloga

  • 2
@peetee
A czyli jakieś pierdoły krótko mówiąc, kodu dla klienta w nim jednak nie piszesz xD. W sumie tak jak ja. To nie wiem o co ci chodzi teraz w sumie.
  • Odpowiedz
@Flypho: nie pierdoły, tylko jeszcze raz - przyspieszam swoją pracę o rzędy wielkości. To nie są pierdoły.

Kiedyś zatrudniłbym programistę do stworzenia tych skryptów. Dzisiaj nie muszę.

kodu dla klienta w nim jednak nie piszesz xD.


@Flypho: no spoko spoko XD jeśli myślisz ze w 2023, pierwszym roku komercyjnego gpt napiszesz cały kod dla klienta to ci sie nie dziwię ze uważasz to za gówno XD

Kiedyś kreślarze się śmiali
  • Odpowiedz
Obecne "systemy eksperckie do przeszukiwania internetu"


@wafel93: jesli myslisz, ze AI to tylko przeszukiwanie internetu to znaczy, ze nie masz pojecia o czym piszesz. Posluchaj jakiegos wykladu o ChatGPT, jak to dziala, jak nieogarniamy jak on tworzy odpowiedzi itd.
  • Odpowiedz
  • 6
@peetee
Cały kod? Mógłbyś pojedyncze metody, testy albo jakieś zalążki klas, cokolwiek co chociaż dotyka kodu produkcyjnego, a ty sam jakieś pluginy i skrypty w nim piszesz i się emocjonujesz xD.
  • Odpowiedz
@peetee: no właśnie nie wiem czy masz rację, że chatGPT "rozumie". LLVMy generują bloki tekstu na podstawie promptu i bazy, na której są wytrenowane. Rozumienie nie jest do tego potrzebne, tylko statystyka. Osobne pytanie jest, czy jest to jakakolwiek różnica koniec końców. Ja myślę, że jest: output chatGPT jest zoptymalizowany aby podobał się ludziom czytającym go - to bardzo ogranicza użycie jego wytworów. W szczególności nie nadaje się on do automatycznego
  • Odpowiedz
ile aplikacji już napisałeś tym chatem xD?


@TurnerTheBurner: Ja jedną na potrzeby własne. Nie znam Selenium to mi napisał skrypt i bangla wszystko. Może nie tyle napisał w całości, co większość, a resztę poprawek sam naniosłem, ale nie musiałem się bawić w googlowanie.
  • Odpowiedz
@peetee: pracuje w programowaniu i czat GPT robi na mnie bardzo duże wrażenie, ale nie sądzę, żeby przynajmniej w najbliższej przyszłości stanowił zagrożenie dla pracy programisty. dlaczego? bo często bardzo mało jest programowania w programowaniu, jest sporo innych aspektów tej pracy i przynajmniej na ten moment ciężko mi jest sobie wyobrazić, jak AI miałoby sobie tu poradzić. ale może to jest kwestia mojej ograniczonej wyobraźni :p

jestem natomiast pewny, ze AI
  • Odpowiedz
A czyli jakieś pierdoły krótko mówiąc, kodu dla klienta w nim jednak nie piszesz xD. W sumie tak jak ja. To nie wiem o co ci chodzi teraz w sumie.


@Flypho: ja nim generuje jakies proste skrypty, ktorych nie musze sam pisac. Ostatnio mialem kod w .sh, a chcialem PowerShella, zrobil mi to w kilka sekund i copy-paste dzialalo. Ja duzo tego uzywam w robocie, wiadomo, ze nie wrzucisz tam taska
  • Odpowiedz
ziomek, zgrywasz ekspert


@facebookzprzygody: zgrywam eksperta XD ok

Tak, rozumie co sie do niego mówi. Pies tez rozumie proste kwestie. Nie twierdzę tymsamym że pies jest podobnej inteligencji co człowiek.

Tylko ze psa nie udoskonalimy a AI tak.
  • Odpowiedz
A zaskakująco bardzo czesto są to osoby które siedzą w programowaniu. Na moje oko wygląda to albo na usilny i rozpaczliwy syndrom wyparcia podyktowany strachem, lub snobizm na zasadzie "gupi ludzie nawet nie wiedzo jak to dziala a ja poczytalem i wiem".


@peetee: generalnie zawsze gdy czytam o tym jak wszystkie rozwiązania generujące kod są rewolucyjne i zmienią wszystko zastanawiam się czy to kwestia braku wiedzy jak wygląda programowanie, czy posiadanie
  • Odpowiedz
ale nie sądzę, żeby przynajmniej w najbliższej przyszłości stanowił zagrożenie dla pracy programisty


@filozof900: ja też tego nigdzie nie napisałem. W najbliższej przyszłosci na pewno nie. Ja tylko wyplułem post o krytykach AI i śmiejących sie z tej technologii.
  • Odpowiedz
  • 1
Mysle, ze za kilka wersji bedziemy dla AI tym czym sa dzis mrowki dla czlowieka


@93michu93:
Myslę, że zanim to nastąpi, upłynie dużo więcej czasu niż ci się wydaje.
Sam generuje chatemGPT skrypty i jak je później debugguje, bo coś nie działa, to zastanawiam się czy nie szybciej bym to po prostu sam napisał xD.
  • Odpowiedz
@peetee: raczej odniosłem się do tego, że napisałeś, że krytyka jest podsycana strachem. może tak jest ale bardziej prawdopodobne jest to, że niektorzy z jakiegoś powodu nie widzą w tym potencjału. co też mnie dziwi, ale potrafię sobie to wyobrazić ;-)
  • Odpowiedz
Myslę, że zanim to nastąpi, upłynie dużo więcej czasu niż ci się wydaje.


@Flypho: a po czym wnosisz? Ja uwazam, ze to moze byc w perspektywnie 2/5/10/50 lat. Nikt nie wie, jednak patrzac na rozwoj AI mysle, ze moze sie to wymknac spod kontroli szybciej niz pozniej. Porownaj sobie wersje 3 z 4, przeciez to jest przepasc. Czlowiek potrzebowal tysiecy lat, zeby byc w podobym miejscu gdzie AI w 20
  • Odpowiedz