Wpis z mikrobloga

@Zapaczony:

One pójdą na wybory, a Ty?


A ja nie, bo z czystej statystyki PiS i tak by wygrał. Chyba, że są jakieś statystyki, które mówią, że ludzie popierający daną opcję polityczną rzeczywiście ostatecznie rzadziej chodzą na wybory - w co wątpię. Dlatego #!$%@? typu "Idź na wybory, bo PiS wygra" jest bez sensu
  • Odpowiedz
@Zapaczony:

problemem jest właśnie te 30-40%, które nie chodzą na wybory, bo im się nie chce lub sądzą, że ich głos się nie liczy i "to by nic nie dało".


No bo to by nic nie dało. Przy założeniu, że te 30-40% głosowałoby tak samo jak pozostała część, która głosuje, to nic by to nie zmieniło. Nie wydaje mi się, że 90% z tych niegłosujących to potencjalni wyborcy opozycji, tylko przekrój
  • Odpowiedz
@Davidozz: nie do konca, wyborcy pisu sa zawsze najmocniej zmobilizowani. Wiesz, oni maja kladzione do glowy od tvp, po sasiadow i ksiedza, ze trzeba bronic Polski wiec zawsze sie stawiaja w lokalu wyborczym. Z matematycznego punktu wiedzenia, nieglosowanie zawsze wzmacnia partie wygrywajaca wybory, gdyz waga pojedynczego glosu sie wtedy zwieksza. Jak ktos nie chce glosowac, to nie ma prawa narzekac na pis bo nic nie robieniem ich de facto wspiera
  • Odpowiedz
@Zapaczony: Te babcie to tam #!$%@?, najwyżej zdechną z głodu. Najbardziej to #!$%@?ą mnie osoby z budżetówki brane po znajomości z ręki PISu, takie pedały do końca życia będą na PIS głosować... Znam paru takich ancymonów i potrafią w twarz powiedzieć "boże jak PIS przegra to wyjebią mnie z roboty, muszę głosować za PIS'em" ha tfu na takich. Jeśli Twoja praca zależy od partii rządzącej to jesteś dla mnie kiepem.
  • Odpowiedz
@Davidozz: obczaj ten sondaz - https://oko.press/mlodzi-oddadza-polske-starym-alarmujaca-roznica-mobilizacji-wyborczej-2023

Wychodzi na to, ze elektorat KO jest dzis najbardziej zmobilizowany, wiec przepraszam za faux pas, aczkolwiek w grupach wiekowych najbardziej zmobilizowani sa seniorzy i gdyby oni tylko glosowali to PiS mialby wiekszosc konstytucyjna. Po prostu trzeba glosowac anty pis jesli chce sie uratowac przyszlosc dla mlodych w tym kraju.
  • Odpowiedz
@Davidozz: ale widzisz kto deklaruje, ze pojdzie na pewno i jakie ma preferencje. Wszstko i tak sprowadza sie do tego, ze nieglosowanie wzmacnia partie, ktora zdobedzie najwiecej glosow, a bedzie to na 99% PiS. Tak po prostu wynika z matematyki i ordynacji wyborczej. Wiec mozesz sobie racjonalizowac nie pojscie na wybory, ale nieglosowaniem przykladasz reke do dlaszego psucia Panstwa przez te bande. Innym argumentem jest to, ze glos na inna partie
  • Odpowiedz
@Zapaczony

W takiej Belgii frekwencja wynosi zawsze ok. 90%


Czy zatem Belgia jest prymusem na tle Europy? Super zarobki, dobra służba zdrowie, wysoka jakość instytucji publicznych. W zamian #!$%@? ceny nieruchomości, bardzo wysokie podatki, duża przestępczość, brud i syf w dużych miastach. Jakbym miał wybierać to wolałbym chyba Holandię, Francję, Niemcy czy jakikolwiek kraj Skandynawski.
  • Odpowiedz
@Zapaczony efekt jest taki że jak przymusisz te 40% do głosowania to pójdą zagłosować na którąś z dwóch partii o których najwiecej się mówię w TV i tyle. przy niższej frekwencji imo zyskują mniejsze partie, bo ich wyborcy są bardziej zmotywowani. a przymusowa frekwencja zabetonowuje dominację 2 partii.
  • Odpowiedz
@Davidozz: ale szpagaty robisz, byle tylko się do czegoś przyczepić. Tak. Najbardziej zmobilizowany elektorat ma PiS. Oni są fanatyczni jak na misji PiS nawet jest w stanie znaleźć mężów zaufania do każdego lokalu, którzy siedzą tam od 6 rano do końca liczenia głosów.
Ale nie zobaczyłes sondazu sołszal czendżys to możesz rżnąć głupa, że wśród nieidących na wybory procenty rozkładają się tak samo jak w wynikach wyborów. Nie jest tak.
  • Odpowiedz
@Tymajster:

Ale nie zobaczyłes sondazu sołszal czendżys to możesz rżnąć głupa, że wśród nieidących na wybory procenty rozkładają się tak samo jak w wynikach wyborów. Nie jest tak.


No to to udowodnij, bo nadal czekam aż ktoś w tym wątku wyśle dane, które to potwierdzają. Tak długo, jak nie ma danych na ten temat, #!$%@?, że "Yyyyyy, idźcie na wybory, bo PiS wygra" jest bez sensu.
  • Odpowiedz
@Tymajster: Chyba, że wam chodzi o to, że gdyby MŁODZI i pracujący poszliby głosować, to PiS miałby mniejsze szanse - wtedy tak, nie trzeba do tego dodatkowych dowodów oprócz tego, co zostało tu przedstawione.

Niemniej stare baby przejmą ten kraj. Wraz z latami ilość młodych, którzy będą musieli się dodatkowo aktywizować wyborczo będzie rosnąć i w pewnym roku nadejdzie czas, że głosujące stare baby będą miały taką przewagę, że choćby i
  • Odpowiedz
@Tymajster: A tutaj dowód na moją tezę. Wiadomo, że piramida wiekowa rozszerzać się będzie u góry - po prostu emeryci z własnego interesu głosować będą na PiS, bo nikt inny nie zaoferuje takiego rozdawnictwa. Ciężko jest teoretyzować co do tego jak w przyszłości obecni pracujący będą głosować. Ale wątpię, żeby jakiś dziadek na emeryturze głosował na jakieś partie, które nie mają mu nic do zaoferowania, chyba, że będzie to dodatkowa emerytura.
Davidozz - @Tymajster: A tutaj dowód na moją tezę. Wiadomo, że piramida wiekowa rozsz...

źródło: poparcie-dla-pis-w-grupie-wiekowej-18-29-wynosi-2-v0-cufyvzj73pba1

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zapaczony: tylko pisowski akceleracjonizm, zawsze już będę głosował na najgorszą możliwą opcję.

jedyny baza pogląd w tym #!$%@?

pomaga tez fakt, ze pis mi stworzył raj podatkowy
  • Odpowiedz
w tym filmiku wiele młodych facetów mówiło, że na konfę zagłosuje


@pamareum: ja już nie wiem co gorsze - stare baby głosujące na PiS, czy młode zjeby głosujące na Konfę... Ten kraj jest stracony.
  • Odpowiedz