Wpis z mikrobloga

#zalesie
Dwa przyklady wykluczenia zupelnie inaczej traktowane:
1. Dziewczyna na grupie z mieszkaniami napisala, ze do wynajecia mieszkanie, cos tam, cos tam, bez dzieci. Czyli jak masz dziecko nie wynajmiesz. No i dla mnie spoko, jej mieszkanie, moze wynajac komu chce. Na grupie tez spokoj, nikt sie nie rzuca.
2. Ziomek na grupie ojcow napisal, ze odda zabawki ale nie dziecku z Ukrainy. Na grupie wrzawa - #ksenofobia, #dyskryminacja, jak tak mozna wykluczac xD

Jak dla mnie to jego zabawki i moze nie chciec oddac komus z Warszawy, blondynowi, dziecku o imieniu Adrian itd. W dupie to mam, jego zabawki, jego sprawa komu odda ale smieszne, ze wszyscy maja wywalone gdy ktos nie chce wynajac mieszkania rodzinie z dzieckiem, ale ruszaja na walke gdy ziomek napisal, ze nie odda nikomu z #ukraina.
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
kazdy ma prawo robic ze swoja wlasnoscia co chce. Jego piaskownica, jego zabawki


@Mein_Kraft: no dokladnie, zgadzam sie, uwazam podobnie. Pokazuje tylko kontrast pomiedzy wykluczeniem z czegos dzieci i wykluczniem Ukraincow.
  • Odpowiedz
wykluczenie dziecka z powodu konkretnej narodowości to już po prostu #!$%@?.


@aarahon: to nie wykluczenie tylko promowanie innych narodowości ;3
taka pozytywna dyskryminacja, powiedziałbym, że przydałyby się jakieś narodowe parytety w rozdzielaniu zabawek
  • Odpowiedz
@93michu93:
1. tworzy prawne ryzyko braku możliwości rozporządzania własnym mieszkaniem
2. opiera się na niechęci do innego człowieka, bo mówi trochę innym językiem i urodził się kilkaset kilometrów na wschód dalej

ZERO RÓŻNICY XD
  • Odpowiedz
  • 0
1. tworzy prawne ryzyko braku możliwości rozporządzania własnym mieszkaniem


@malinq: nie mam pojecia z jakiego powodu bez dzieci, byc moze dlatego, byc moze dlatego, ze nie lubi dzieci bo moge nabrudzic, cos zepsuc.

2. opiera się na niechęci do innego człowieka, bo mówi trochę innym językiem i urodził się kilkaset kilometrów na wschód dalej


@malinq: nie mam pojecia z jakiego powodu jest niechec, byc moze dlatego, ze mowi troche innym
  • Odpowiedz
widzisz, jednak jest ryzyko w wynajmowania mieszkania w tym kraju,


@93michu93: ryzyko że ktoś będzie je chciał wynająć komuś bez dzieci? ;)

Wskażesz te bzdury? xD
  • Odpowiedz
  • 0
ryzyko że ktoś będzie je chciał wynająć komuś bez dzieci? ;)


@aarahon: ryzyko, ze wynajmiesz komus i ta osoba nie bedzie placic i bedziesz mial problemy z rozporzadzaniem swoim mieniem.

Wskażesz te bzdury? xD


@aarahon nieeee, to juz musisz sobie sam otworzyc tamta dyskusje i przeczytac na spokojnie i potem porownac z tym co pisza chlopaki w tym wpisie.
  • Odpowiedz
ryzyko, ze wynajmiesz komus i ta osoba nie bedzie placic i bedziesz mial problemy z rozporzadzaniem swoim mieniem.


@93michu93: no tak działa świat. Istnieje ryzyko że dziś wsiądę w auto i ktoś uderzy w nie zabijając lub okaleczając mnie. Czy pozostanę w domu? No nie. Istnieje ryzyko że staniesz się moim hejterem a później stalkerem co może skutkować tym że postanowisz mnie zgwałcić. Czy przestanę wytykać ci prawdę? No nie. Czy
  • Odpowiedz
  • 0
Istnieje ryzyko że dziś wsiądę w auto i ktoś uderzy w nie zabijając lub okaleczając mnie. Czy pozostanę w domu? No nie.


@aarahon: czekaj, to jest porownanie do wynajmu mieszkania komus kto nie bedzie placil? xD

Dobra ziomek, ostatni raz tlumacze bo mi sie wiecej nie chce.

Jak masz swoje auto i ktos ci do niego wsiadzie bez pozwolenia to go wywalasz za szmaty na zewnatrz i odjezdzasz.
Jak masz swoje
  • Odpowiedz
bo nie chce oddac dziecku z Ukrainy to ma do tego prawo. Jego zabawki jego sprawa jak rozporzadzi wlasnym mieniem.


@93michu93: no jego prawo. I prawo innych do krytykowania go za takie postępowanie.
  • Odpowiedz
czekaj, to jest porownanie do wynajmu mieszkania komus kto nie bedzie placil? xD


@93michu93: nie, to się nazywa analogia. Takie trudne słowo, jakbyś nie znał to polecam się zapoznać.

Jak masz swoje auto i ktos ci do niego wsiadzie bez pozwolenia to go wywalasz za szmaty na zewnatrz i odjezdzasz.

Jak masz swoje mieszkanie i ktos ci za nie nie placi zgodnie z umowa to bierzesz go za szmaty i wywalasz
  • Odpowiedz
  • 0
Jeśli legalnie wynajmujesz mieszkanie to nie powinieneś się obawiać, że przyjdzie właściciel mieszkania i cię z niego wywali mimo że masz umowę. To jest mieszkanie które wynajmujesz, masz umowę, jeśli właściciel nie wywiązuje się się z tego co, na bruk go? xD Gdyby tylko można było stworzyć prawo które chroni obie strony... Ano jest i opisuje postępowanie w takich sytuacjach.


@aarahon: ziomek, przepraszam, staram sie nie obrazac ale ty jestes z
  • Odpowiedz
odda zabawki ale nie dziecku z Ukrainy


@93michu93: I naprawdę nie czujesz różnicy? Wynajęcie mieszkania rodzinie z dziećmi wiąże się przede wszystkim z dużym problemem eksmisji takiej rodziny w momencie gdy przestaną płacić. Wywalenie rodziny jest praktycznie niemożliwe, stajesz się ich sponsorem, nie tylko nie zarabiasz, ale wręcz dopłacasz do interesu. Dodatkowo jest też ryzyko związane ze zniszczeniami w mieszkaniu. W drugim przypadku sytuacja podobna jak przed II WŚ - wykluczanie
  • Odpowiedz
Jednak powinien tez byc chroniony wlasciciel tzn. wynajmujacy nie zaplaci 2 miesiace za wynajem to go wynosisz z mieszkania i idzie pod most.


@93michu93: aha. Człowiek wpadnie pod samochód, jest w szpitalu, nie może zapłacić dwa miesiące z rzędu, wyrzucasz jego rzeczy pod most. Serio? Dlatego żeby nie było takich sytuacji są od tego odpowiednie instytucje i nie jest tak że w Polsce nie można dokonać eksmisji kogoś kto zalega z
  • Odpowiedz