Wpis z mikrobloga

731/1000 #1000filmow ---- INDEX 123 A B C D E F G H I J K L M N O P R S cdn…

The Batman

Najnowsza ekranizacja o rycerzu z Gotham. Jest to początek jego drogi a już wpada na sadystycznego, seryjnego mordercę, Riddlera. Mroczne kino stylizowane niemal na Siedem. Córka Kravitza daje radę a Colin jest nierozpoznawalny… i jeszcze serial w 2024.

Reżyseria: Matt Reeves
Akcja, kryminał, dramat
IMDb: 7.8/10
https://www.imdb.com/title/tt1877830/
https://upflix.pl/film/zobacz/the-batman-2022
WLADCA_MALP - 731/1000 #1000filmow ----  INDEX 123   A   B   C   D   E   F   G   H   ...

źródło: thebat

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Do mnie jakoś nie trafiła ta wersja. Może nie doceniłam kunsztu artystycznego, ale oceniając z perspektywy przeciętnego widza, to baaardzo mnie wynudził ten film. Batman tak mega poważny, że aż przykro na niego patrzeć. Kiedyś wrócę do filmu, może moja perspektywa mi się zmieni, ale póki co to szkoda mi czasu ;)
  • Odpowiedz
Batman tak mega poważny, że aż przykro na niego patrzeć


@Dzulietka: A to chyba taka specyfika klimatu Batmana, nie tylko w filmach
A co do filmu, to masz rację, nie jest to typowy akcyjniak z superbochaterami, raczej film noir, kryminał, acz zacny
  • Odpowiedz
@orfan: Bardziej go odebrałem jako film moralizatorski z przesłaniem "całemu złu są winni biali faceci" dosłownie musieli coś takiego wcisnąć w filmie i generalnie to był motyw przewodni. Zaś Bruce musiał się wyrzec tego, że jest białem facetem, to go uratowało. Szkoda, bo film miał też dużo pozytywów.
  • Odpowiedz
@djtartini1: Film można zrozumieć z punktu widzenia psychologii głębi. Historia opowiada o jungowskim Cieniu, zarówno w kontekscie całego miasta jak i jednostek (w przypadku Batmana jego Cieniem jest Riddler). Co uratowało Bruce'a to zrozumienie, że nie chodzi o niego, o jego ego. Cały film jest tak poprowadzony, że ciągle stawia Batmana w centrum, gdzie ostatecznie przychodzi zrozumienie, że to ta mania wielkości Bruce'a pozwoliła Riddlerowi dokonać zniszczeń. Piękny jest motyw z
  • Odpowiedz
@valhander: Dlatego też napisałem, że film ma sporo pozytywów- temat znany nie tylko z Junga, ale też z ikonografii. Nie zmienia to faktu, że niepotrzebnie dołożyli na siłę woke bzdury.
  • Odpowiedz
Nie zmienia to faktu, że niepotrzebnie dołożyli na siłę woke bzdury.

@djtartini1: dosłownie #!$%@? JEDNO ZDANIE na TRZYGODZINNY FILM XDDDD
Niepotrzebne to są opinie bordo
  • Odpowiedz
@janushek: Nie no- ogólnie takie było przesłanie, ten tekst był tylko po to, żeby każdy je zrozumiał- każdy zły był białym facetem, Bruce musiał odrzucić dziedzictwo swojego ojca, bo też był tym złym, Czarny Kot powiedziała mu, że musi wybrać strony- jakby z samego faktu kim się urodził już był skażony. Ogólnie to było głupie mocno, a szkoda, ogólnie film nawet dobry.
  • Odpowiedz
@djtartini1: ale sam fakt, że jakaś postać coś mówi nie oznacza, że film to popiera:) Kobieta-Kot miała swoje problemy z agresją akurat i było to jasno pokazane. Ostatecznie na sam koniec ruszają w przeciwne strony.
Bruce nie musiał odrzucić dziedzictwa, musiał odrzucić historię o sobie samym w którą ślepo uwierzył. Zresztą sytuacja jego ojca była ładnie wytłumaczona, i o ile początkowo wydawał się winny, to Albert go ładnie wybielił.
I co?
  • Odpowiedz
@WH40K: film Captain Marvel miał premierę 3 lata przed The Batman, co to ma ze sobą wspólnego? Czy wstęp do tego komentarza sugeruje że kiedyś było lepiej?
  • Odpowiedz
@WH40K: Ty masz chyba dużo skoro już nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i musisz używać argumentu wieku lol
Wstępem do Twojego komentarza było

Taki czas.

I dalej nie wiem co mają wspólnego te wszystkie filmy
  • Odpowiedz