Wpis z mikrobloga

halo bardziej doświadczone korposzczury. potrzebuję porady. zwalnia się od sierpnia etat człowieka z działu obok, z którym silnie współpracuje w codziennej pracy - stanowisko nieco wyżej w hierarchii. no i póki co jest rekrutacja wewnętrzna, w której chciałam wziąć udział ale HRy mnie od razu odrzuciły z powodu braku doświadczenia. i teraz tak, opłaca się próbować wchodzić oknem jeśli zamknęli mi drzwi? manager, który zatrudnia na to stanowisko to też osoba, z którą współpracuje i z tego co wiem ma o mnie dosyc dobre zdanie. moje CV do niego nie dotarło. próbowalibyście w jakiś "niekonwecjonalny" sposób? jak? domyślam się, że w korpo najłatwiej zdobywa się etaty przez znajomości ale nigdy tego nie robiłam i nie chce mocno przesadzić. bezpośrednia rozmowa z managerem? próbowanie przez innych jego podwładnych?

#korposwiat #pracbaza
  • 10
  • Odpowiedz
@bacilluscereus: jeżeli tylko je chcesz to pytaj ludzi, menago i nawet innych co mogliby Cię polecić. Tak zrobiłem nie mając wystarczającego expa i się udało. HRy to można olać ciepłym moczem. Nic nie stracisz, a nie będziesz żałować, że nie spróbowałaś
  • Odpowiedz
  • 0
@Tobikas No w sumie to jedyne rozwiązanie bo pracuje prawie całkowicie zdalnie. po prostu zagadać do managera że wiem,że xxxx odchodzi i chciałabym spróbować? Czy jak to widzisz? szczęście w nieszEscie że dzisiaj miał zwrotkę o l4 do czwartku więc mogę się pozastanawiac te kilka dni
  • Odpowiedz
@bacilluscereus zapytaj, czy ma czas, jakieś 15 minut i ustalcie kiedy będziecie mogli pogadać, chyba, że powie, że od razu (wtedy jazda) i pogadaj. Powiedz, czemu byś się nadawał i takie.
Daj znać jak poszło
  • Odpowiedz
@bacilluscereus: Nie zastanawiaj się. Pytasz chłopa (czy tam babę) na komunikatorze czy znajdzie kwadrans bo masz sprawę do przegadania. Spotykacie się na callu - najlepiej przy włączonych kamerkach bo to zmniejsza dystans - i mówisz że wiesz o wakacie, chciałbyś tam przejść, widzisz się w tej roli, etc i jak on to widzi. Tyle - nie ma co się czaić, najwyżej Cię nie wezmą, nic nie tracisz.

A HRy #!$%@?, jak
  • Odpowiedz