Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#gamedev #programowanie #unity #naukaprogramowania
Moje pytanie kieruję do mirków pracujących w branży gamedev. Potrzebuję pomocy, trochę się pogubiłem w życiu i nie wiem co robić.
Pytanie zasadnicze to: czy w gamedev serio dalej jest tak źle, czy może jednak się zmienia na lepsze.
A teraz w skrócie o mojej sytuacji. Dostałem właśnie pierwszą prace w unity jako programista, jakiś staż no i boję się co będzie potem. Dużo widziałem komentarzy by w to się nie pakować, że crunch, że słaba pensja, że cięzko jest. Ja lubię robić gry. Ta satysfkacja jak się coś uda osiągnąć i kiedy mamy działający produkt jest super. Tylko, że boję się, że się wypalę. Mam dużo zainteresowań po pracy, wymagają one dużo godzin i nie wyobrażam sobie, że reszte kariery będę musiał robić ciągle nadgodziny w pracy. A chyba sporo osób z branży tym żyje, po pracy robi swoje projekty albo dalej żyje projektem(chyba, że mam złe informacje).
Chciałbym po prostu mieć komfort i nie wiem czy odnajde go w gamedev. Kiedy zaczynałem tego się uczyć nie wiedziałem do końca jak to wygląda, chciałem po prostu robić gry i mi się to spodobało. Teraz chcę po prostu mieć spoko prace, bez dużego stresu czy nadgodzin. Chciałbym, żeby to było w gamedevie, tylko czy jest to osiągalne? Problem jest taki, że nie mam zbytnio możliwości nie pracować i się przebranżować np. na webdev. Na dodatek podobno teraz jest problem ze znalezieniem pracy dla juniorów. Więc skoro już udało mi się zdobyć prace w branży, głupio z niej rezygnować skoro ciężko się dostać.
Nie interesuje mnie mieć własną firmę, robić własne gry, być samodzielnym. Tzn zrobić swoją gre na weekend fajnie, ale nie oczekuje, że ją wydam czy zarobię pieniądze na tym. Ja chcę robić gry w jakimś studiu, mniejszym lub większym, mieć zwykłą pensje, mieć komfortowe życie. Co teraz, intensywnie uczyć się po godzinach innego obszaru w IT i uciekac czy jednak rozwijać się w grach. Może to co pisze trochę głupio brzmi ale po prostu tyle się naczytałem, że to tylko dla pasjonatów, że się wystraszyłem. Naczytałem się też jak to fajnie i luzno jest w innych obszarach i kazdy ucieka z gamedev po czasie. Skoro każdy ucieka to boje się w to pchać.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
Anonim (nie OP): Jak się dostałeś, to pracuj.
Doświadczenie które zdobędziesz i tak się przyda, więc to nie robi, czy zaczniesz od gamedevu, czy 1 pracy w januszeksie, gdzie będziesz tak samo #!$%@?ł przy utrzymaniu gównosoftu.
Są różne firmy: jak się okaże że crunch, to idź gdzie indziej, jak nie, to pracuj dalej.