Wpis z mikrobloga

@Eillis: Zawsze bawi mnie, jak to tzw. liberalno-lewicowe elity polityczne narzekają na polską skłonność do romantyzmu, zrywów, martyrologii, a zupełnie nie zauważają, że głupie wyjście na protest ma wymiar jedynie metaforyczny i #!$%@? zmieni.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kopyto96: I co z tego? Zmuszą Cię, żebyś na nich głosował?
Wręcz przeciwnie: to jest świetna okazja, do pokazania sprzeciwu także wobec nich.
  • Odpowiedz
  • 1
@kuroszczur: To co w takim razie byś proponował?

Tak, marsz ma wymiar symboliczny, ale może też łatwo stać się katalizatorem innych zmian. Zarówno dużych jak i drobnych, niezauważalnych.
Myślę, że najwyższy czas symbolicznie pokazać PiSowi, że naród ma ich kompletnie dość.
  • Odpowiedz
@Eillis: Ja tam robię grilla i będę piwo warzył. Karkóweczkę i kiełbaskę mam od zaprzyjaźnionego rzeźnika, piwo również będzie z pominięciem haraczu dla #!$%@?łego państwa.
  • Odpowiedz
To nie jest marsz oddolny.


@Kopyto96: Tak szczerze to w naszej rzeczywistości nie istnieje już coś takiego jak "marsz oddolny", bo media i służby mają obecnie takie możliwości prześwietlania obywateli że są w stanie podpiąć do jakiegoś obozu dosłownie każdego.
  • Odpowiedz
  • 0
@kuroszczur: Spoko. Nikt Ci nie zabroni. Fajny plan. Udanego weekendu życzę! Serio, szczerze to mówię.

Ale jeśli byś chciał później (symbolicznie) na PiS ponarzekać, to nie ukrwyam, że uznałbym to za hipokryzję.
  • Odpowiedz
@Eillis: Nie zamierzam. Narzekanie nic nie da, podobnie jak i marsze. Ewentualnie mogę mieć bekę jak jedni najeżdżają na drugich, niczym dwie kury w klatkach, czyj pan jest miłościwszy i daje więcej ziarna, by w konsekwencji je i tak dekapitować
  • Odpowiedz
  • 2
@kuroszczur: No spoko. Tbh, szanuję Twoją konsekwentną postawę.
Jak ktoś nie idzie na protest, bo nie wierzy / nie jest na tyle zdeterminowany, żeby poświęcić swój czas żeby pokazać niezadowolenie to spoko. Zrozumiałe. Można mieć różne przekonania.

Grunt, żeby nie rzucać beznadziejnymi wymówkami, jak co niektórzy.
  • Odpowiedz
PO cwaniaczki chcą sobie zrobić kampanię wyborczą na plecach protestujących, tak jak to było z tzw. Strajkiem Kobiet(TM) (który początkowo nie był tak naprawdę żadnym protestem kobiet, tylko po prostu protestem), gdzie chcieli podsuflować tego paskudnego wieloryba ze Śląska, ale się nie udało. Teraz też się nie uda. Zresztą odrobinka stalinowskiego terroru jeszcze nikomu nie wyszła źle na zdrowie ;) A jeżeli już trzeba się opowiedzieć za kimś, to ja
  • Odpowiedz
@Eillis pójdę by mdkom żyło się lepiej. Zawsze to przez te 7 miesięcy 5600 w torebce a nie 3500. Zawsze twierdziłem że pis jest zbyt mało socjalistyczny. Donek zandberg czy inna kotłownia to poprawią. Może i dadzą na dziecko ale za to będę tyrał 2 lata dłużej a kto wie może zalapie się na jakąkolwiek emeryturę
  • Odpowiedz
@xdTM co najwyżej możesz matuli mówić co ma robić. Nie mam zamiaru połową pensji sponsorować wszystkich, ale jak już przywykles do bycia robakiem to na kolana i #!$%@?
  • Odpowiedz
@DiggerMeat: jak #!$%@? nie masz zamiaru idioto skoro i tak grzecznie opłacasz ZUS i PIT?
Myślisz że konfederacja obniży jakikolwiek podatek? xD To jest dopiero naiwność na skalę autyzmu.
  • Odpowiedz
@DiggerMeat: ja się nie łudzę na obniżenie jakichkolwiek podatków w roku pańskim 2023 bo nie jestem małpą z gąbką zamiast mózgu i wiem że nie tak funkcjonują państwa w tych czasach.
  • Odpowiedz
  • 0
Było by pięknie, gdybyśmy mieli zorganizowany jakiś oddolny, niezależny, masowy protest. Przeszedłbym się pięć razy wzdłuż.
Ale ktoś taki zorganizował? Nie? Zero? Nic?

Jaki elektorat, takie protesty.

Jak ktoś zrobi większy protest niż ten Tusk-owy to ja bardzo chętnie pójdę na taki.
  • Odpowiedz
Wręcz przeciwnie: to jest świetna okazja, do pokazania sprzeciwu także wobec nich.


@Eillis: a co, idziesz z transparentem "PiS PO jedno zło"? Albo "Donald też nas sprzedał za 800+"?
Nie? Ale jakby ktoś zorganizował oddolny marsz to byś szedł? Jaki memiarz takie wymówki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Usmiech_Niebios: Ja się nie wymawiam, że jak PO będzie na proteście to PiS nie jest aż taki zły, żeby pójść.
Jak ktoś chce mieć tam transparent anty-PO to ja nie widzę powodu, dlaczego by nie.
  • Odpowiedz