Wpis z mikrobloga

Studiuje sobie informatykę, i powoli zaczyna mnie wkur##ac fakt ze uczą mnie wszystkiego po trochu ale niczego konkretnego. W efekcie teoretycznie potrafię wszystko ale nic dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zaczynam powoli myśleć ze tylko marnuje swój czas na tej uczelni xD.
Jak ostatnio policzyłem to teraz "opanowuję" 6 język.
Co byście polecili zrobić komuś w mojej sytuacji? Chciałbym się czegoś konkretnego i przede wszystkim przydatnego w końcu nauczyć.
Opanować porządnie jeden konkretny język który najbardziej mi się spodobał? bawić się w robienie projektów na githuba i budowanie portfolio? Szukać stażu?
#programowanie #informatyka #programista15k
  • 39
  • Odpowiedz
Nawet dobre studia na powiedzmy Stanfordzie czy MIT nie uczynią z Ciebie dobrego i pożądanego pracownika w IT.


@Bejro: A studiowałeś tam i wiesz jak to wygląda? Bo tak się składa, że akurat miałem kiedyś wykładowcę, który jednocześnie wykładał na uniwersytecie kalifornijskim, berkeley i uważam, że poziom jego zajęć to była przepaść w stosunku do reszty polskich zajęć. To że studia w polsce #!$%@? uczą nie oznacza że tak samo jest
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: Tak, kończę obecnie studia na jednej z lepszych uczelni na świecie i ze ścisłej światowej czołówki jeśli chodzi o computer science. Miałem wykładowców ze Stanforda, MIT i ICL którzy w ramach projektu prowadzili u nas zajęcia - całe, semestralnie. Mimo starań i najwyższego poziomu nijak się ma to do tego co potrzebuję robić w pracy - ale bazuję na zdobytej wiedzy.
  • Odpowiedz
@ElTalento To nie jest domena polskich studiów, bo ja skończyłem infę w UK na dobrej technicznej uczelni, a pomimo tego musiałem męczyć się z bzdurami typu prolog czy m$ access.

@RapIArbuzy Wow, miałeś wykładowcę z usa, no co ty gwiazdorze nam jeszcze ciekawego powiesz. Tak jak wyżej napisałem, studiowałem w UK na dobrej uczelni i przerabiany materiał jest wszędzie do siebie podobny z prostego względu, robimy z ciebie człowieka orkiestrę, żebyś liznął
  • Odpowiedz
Studiuje sobie informatykę, i powoli zaczyna mnie wkur##ac fakt ze uczą mnie wszystkiego po trochu ale niczego konkretnego.


@SyntetycznySamiecAlfa: Studia kształcą tzw. informatyków, nie specjalistów. Zauważ, że najwięksi w branży nie ukończyli studiów. Jak będziesz bazował na wzorowym realizowaniu programu studiów to w najlepszym razie zostaniesz na uczelni, w najgorszym zostaniesz nauczycielem informatyki w szkole :]
  • Odpowiedz
@SyntetycznySamiecAlfa: Też tak myślałem jak Ty, zwłaszcza jak koledzy od 1 roku pracowali. Jednak pamiętaj, że studia mają Ci dać podstawy w różnych obszarach IT, poszerzyć horyzonty, dzięki czemu będzie łatwiej potem wybrać ścieżkę kariery i nie wypalisz się tak szybko.

Nie przeliczaj czasu poświęconego na wykładach lub na laborkach na hajs, który mógłbyś zarobić pracując. Jeszcze się napracujesz w życiu, a możesz się ciekawych rzeczy dowiedzieć. Często ludzie bez studiów
  • Odpowiedz
@SyntetycznySamiecAlfa w sumie studia są właśnie po to by dać Ci jakieś pojęcie o wielu różnych zagadnieniach w IT i różnych technologiach czy językach, sporo tez jest matmy która przetwarzasz na kod w swoich projektach (co symuluje procesy w korpo które się przetwarzane na kod). Warto w trakcie studiów znaleźć jakieś praktyki czy staż by uczyć się już czegoś konkretnego co Ci się podoba a studia skończyć dla swojej własnej satysfakcji albo
  • Odpowiedz
No bo polskie studia informatyczne to #!$%@?


@RapIArbuzy: napisała osoba bez wykształcenia. Ciekawą rzeczą jest to, że każdy kto mówi, że studia to #!$%@? i są niepotrzebne nie skończył ich tylko wyleciał po semestrze lub dwóch lub w ogóle się na nie dostał.

Studiuje sobie informatykę, i powoli zaczyna mnie wkur##ac fakt ze uczą mnie wszystkiego po trochu ale niczego konkretnego.

@SyntetycznySamiecAlfa: Bo studia nie mają Cię nauczyć niczego konkretnego,
  • Odpowiedz
@SyntetycznySamiecAlfa: przecież studia nie mają przygotować cię do zawodu, nawet jakby uczyli jednego języka to sama nauka na uczelni to jest zdecydowanie za mało, ty naprawdę myślałeś że pójdziesz na studia informatyczne i zostaniesz programistą? musisz przynajmniej drugie tyle jak nie 2x tyle czasu poświęcić w domu na to aby znaleźć sensowną pracę

Studia mają cię jedynie popchnąć w odpowiednim kierunku, dać ogólną wiedzę, również odpowiadać powinny w dużym stopniu za
  • Odpowiedz
napisała osoba bez wykształcenia. Ciekawą rzeczą jest to, że każdy kto mówi, że studia to #!$%@? i są niepotrzebne nie skończył ich tylko wyleciał po semestrze lub dwóch lub w ogóle się na nie dostał.


@wujek_zla_rada: Kończyłem ten śmieszny AGH i nic się nie nauczyłem, ale nie jestem na poziomie klepania gównokodu w przeciętnym korpo.

Wow, miałeś wykładowcę z usa, no co ty gwiazdorze nam jeszcze ciekawego powiesz.


@romek898 Nawet nie
  • Odpowiedz
Co byście polecili zrobić komuś w mojej sytuacji? Chciałbym się czegoś konkretnego i przede wszystkim przydatnego w końcu nauczyć.


@SyntetycznySamiecAlfa: Skończyłem infę na polibudzie na wydziale który był dość wymagający na którym na pierwszych 2 latach było sporo gównoprzedmiotów i mam teraz kilka lat doświadczenia jako programista. Z perspektywy czasu lepiej by było iść na jak najprostsze studia z 'informatyka' w nazwie, robić minimum i asap zrobić jakiś staż i pracować
  • Odpowiedz
@SyntetycznySamiecAlfa: miałem podobnie. W pracy w ciągu roku nauczyłem się więcej praktycznych i przydatnych rzeczy niż przez całe studia.

Najlepiej rób własne projekty i buduj portfolio. Później na rozmowie o pracę będziesz miał co opowiadać.
  • Odpowiedz
Chciałbym się czegoś konkretnego i przede wszystkim przydatnego w końcu nauczyć.


@SyntetycznySamiecAlfa: naucz sie operowac szpadlem. To jedt przydstne. Komputerowanie to tylko zabawa I robienie wirtualnych (czyli nieprawdziwych) zabaw itd. a poza tym juz niedlugo sztuczna intrligencja bedzie robila sama to cale klikanie a szpadlem operowac soe nie nauczy
  • Odpowiedz