Wpis z mikrobloga

Kilku kolegów konfederatów dziwi się, że zacząłem ostatnio zamieszczać wpisy krytykujące partię, którą popierają. Dlaczego to robię? Wyjaśnienie jest bardzo proste.

Zbliżają się wybory, których wynik zaważy o przyszłości tego kraju. Pomimo moich licznych zarzutów w stronę opozycji w postaci KO czy Lewicy - nadal uważam, że słusznych - nie czas teraz na krytykę. Zapewne wrócę do tego po wyborach, jeżeli - daj Boże - uda się przegonić PiS. To jest po prostu naturalny priorytet.

Konfederacja ma kilka postulatów, z którymi się zgadzam, ale jeżeli stoją po stronie PiS-u, a nie demokratów, to niestety nie mogę tego tolerować jako wyborca.

Te wybory są bardzo proste do rozkminienia - banalne wręcz. Poniekąd ewoluowaliśmy do systemu dwupartyjnego, a zatem są dwie, główne możliwości:

Pozbycie się autorytarnego katotalibanu = KO, Lewica, PSL, Hołownia itd.

Utrzymanie autorytarnego katotalibanu u władzy = PiS, Konfederacja, Ziobro itd.

Naprawdę nie ma tu zbyt dużej filozofii. Jeżeli Mentzen oświadczy, że pójdzie z Tuskiem 4 czerwca w jednym marszu - ponad podziałami, tak jak np. gość z Agrounii - to przestanę krytykować Konfederację i uznam ją za sprzymierzeńca w walce z PiS-em. Jak nie pójdzie, to niech się pocałuje w dupę. Już to przerabialiśmy w 2020 roku. M.in przez zachowanie konfederatów prezydentem tego kraju jest Duda.

#bekazpisu #bekazkonfederacji #bekazprawakow #bekazlewactwa #polityka
Tywin_Lannister - Kilku kolegów konfederatów dziwi się, że zacząłem ostatnio zamieszc...

źródło: 0ED321A8-3136-4031-BB7A-B111BB91B1BF

Pobierz
  • 38
@Tywin_Lannister: Po pierwsze granie na obniżenie poparcia Konfederacji to prezent dla PiSu (D’Hondta). Po drugie nie można oddać całej władzy tzw. opozycji. Konfederacja jaka jest, taka jest ale będzie wentylem bezpieczeństwa dla Platformy.

Już to przerabialiśmy w 2020 roku. M.in przez zachowanie konfederatów prezydentem tego kraju jest Duda.


Zachowanie konfederatów było neutralne dla wyboru Dudy. Głosy były niemal po równo. Za wybór Dudy obwiniaj 16% wyborców Biedronia, 15% Hołowni i 23%
L3stko - @Tywin_Lannister: Po pierwsze granie na obniżenie poparcia Konfederacji to p...

źródło: 5Nfk9ktTURBXy82ZDdiZjk0ZS1lYmIwLTQwYjktYWQxNy1jYjUxYjhhNzJlZTAucG5nkN4AAqEwAaExAg

Pobierz
nie demokratów


@Tywin_Lannister: Co ma wspólnego ochrona komunistycznych zbrodniarzy z demokracją?

autorytarnego katotalibanu


Mordowanie księży, prawicowców, legalizacja aborcji za komuny to był ateotaliban, czy świeckie demokratyczne państwo? Jakoś bardziej wierzę kombatantom antykomunistycznym, którzy krytykują ochronę komunistycznych zbrodniarzy, coś poza tym, że komuniści walczyli z katotalibanem, masz na ich obronę oraz sądów, które wydały demokratyczny, według Ciebie, wyrok?
RogerCasement - >nie demokratów

@TywinLannister: Co ma wspólnego ochrona komunistycz...

źródło: c43a86dd767c035b4f8041fac0057d7ea0c5994391ed127a3f366ca313fe44a5

Pobierz
@L3stko: Tak tak, wszystkiemu winni są pisowcy i głupia neuropa. Może bym w to uwierzył gdyby nie to że osobiście znam przypadki glosujące najpierw na bosaka a później na dudę. Zresztą przykładów w których konfederacja idzię za rączkę z pisem można znaleźć multum. Wystarczy popatrzeć na głosowania. I nie, wstrzymanie się od głosu to nie jest głos przeciw jak chciałaby to przedstawiać konfa.
Może bym w to uwierzył gdyby nie to że osobiście znam przypadki glosujące najpierw na bosaka a później na dudę.


@T4_LOVER: a ja osobiście znam przypadki głosujące najpierw na Bosaka a później na Trzaskowskiego i co to dowodzi? Zobacz na mój pierwszy komentarz. Głosy Bosaka rozłożyły się prawie po równo więc były bez znaczenia dla końcowego wyniku Dudy albo miało marginalny wpływ.

Duda wygrał 422385 głosami. Tylko 14,5% wyborców Hołowni to
@Tywin_Lannister: Osoby głosujące na Bosaka w drugiej turze po połowie głosów oddali na Dudę i Trzaskowskiego - wychodzi na to, że dla ogółu tych osób było bez znaczenia kto wygra więc nie można mówić że poparli Dudę. To że znasz kogoś kto głosował Bosak->Duda a ja znak kogoś kto głosował Bosak->Trzaskowski - na jedno wychodzi.

Konfederacja nigdy nie była i nie będzie z PiSem.
B.....d - @Tywin_Lannister: Osoby głosujące na Bosaka w drugiej turze po połowie głos...

źródło: glosowanie

Pobierz
Te wybory są bardzo proste do rozkminienia - banalne wręcz. Poniekąd ewoluowaliśmy do systemu dwupartyjnego, a zatem są dwie, główne możliwości:


Pozbycie się autorytarnego katotalibanu = KO, Lewica, PSL, Hołownia itd.


Utrzymanie autorytarnego katotalibanu u władzy = PiS, Konfederacja, Ziobro itd.


@Tywin_Lannister: Na jakiej podstawie wnioskujesz ciągotki autorytarne Konfederacji? Katoliban to jeszcze rozumiem ale ja po wypowiedziach konfederatów jakoś za bardzo nie boję się, że będą sobie deptać konstytucję czy łamać
@Tywin_Lannister: Właściwie to już w komentarzach masz odpowiedz jak bardzo twoi koledzy konfederaci są zacietrzewieni w swoich wojenkach politycznych i w jaki bezsensowny sposób wypowiadają się pod twoim postem omijając kompletnie meritum twojego wpisu komentarz nr 1 "ugabuga komunistyczni zbrodniarze, KOMUNIZM, Katotaliban good" drugi komenatarz: fikołek na zasadzie "co z tego, że ponad 50% ludzi głosujących na Bosaka poszło w drugiej na dude to wszystko PISOWSKA ustawka" XD Intencja fajna, ale
@Tywin_Lannister: Głosowanie na "antycoś" to idiotyzm. Później taki Hołownia czy Tusk będzie myślał, że takie mają poparcie, a nie że tyle ludzi jest przeciw PiS. Jak ktoś zamierza głosować na Konfę to co najwyżej będzie się śmiał z twojej wojenki, tyle to da ( ͡° ͜ʖ ͡°) PiS wygrało głównie dzięki dużego zmęczenia Platformą w społeczeństwie. Przy takim podejściu jak Twoje za 4 lub 8 lat znów
A po za tym czekam z niecierpliwością jak wyłapiesz bana.


@bo-banley: niby dlaczego miałbym mieć bana, a np. @PrzeKomentator @Njal czy @ItsGrN nie? przecież oni piszą jeszcze więcej, niż ja. paskudzą wykop swoimi tęczowymi, antypolskimi głupotami. ja mam mieć bana bo jestem prawicowy, a oni nie, bo są lewakami?

Utrzymanie autorytarnego katotalibanu u władzy


@Tywin_Lannister: każdemu patriocie na tym zależy. poza tym, gdzie tag polityka? zgłoszone.
@Tywin_Lannister Paradoksem tych wyborów jest to, że możliwe iż dostanie się Konfederacji do sejmu może być konieczne by mieć nadzieję na większość parlamentarną stronnictw demokratycznych, ze względu na specyficzny sposób przeliczania głosów na miejsca (PiS utraci na tym proporcjonalnie najwięcej). PiS zapewne też nie będzie za mocno atakować Konfederacji, gdyż może to być dla nich poduszka na wypadek braku większości (zapewne całej Konfederacji by nie przekonali do koalicji, ale większość by pewnie
@L3stko:

Zachowanie konfederatów było neutralne dla wyboru Dudy. Głosy były niemal po równo. Za wybór Dudy obwiniaj 16% wyborców Biedronia, 15% Hołowni i 23% Kosiniaka-Kamysza. To te głosy realnie wpłynęły na wybór Dudy.


Jak ponad połowa konfederatów głosuje na Dude to jest to "neutralne zachowanie" jak 16% Biedronia to jest to realny wpływ i bycie pro pisowcem. Czego nie rozumiesz lewaku?
I nie, wstrzymanie się od głosu to nie jest głos przeciw jak chciałaby to przedstawiać konfa.


@T4_LOVER: Oczywiście, że nie! Tylko głos ZA jest tak naprawdę głosem PRZECIW jak to przedstawiają PeOwiacy xD
@Burned: Przecież takie grafiki to czysta manipulacja. Z całego morza pomysłów PIS wybrać sobie 10, z którymi Konfederacja akurat się nie zgadzała, a inni tak. Nie wspominając już o tym, że Konfa jest partią najczęściej wstrzymującą się bądź w ogóle nie przychodzącą na głosowania, bo najwyraźniej sami nie mogą się dogadać, czego chcą.
lewoprawo - @Burned: Przecież takie grafiki to czysta manipulacja. Z całego morza pom...

źródło: 4o6hfekyswn71

Pobierz