Wpis z mikrobloga

#zalesie #pracbaza #januszebiznesu #kiciochpyta
Pisałem posta, że złożyłem wypowiedzenie bo szef mi nie dał iść na przerwę śniadaniową - tak w skrócie.
Szef nie przyjął wypowiedzenia, obrócił wszystko w żart - wysłałem listownie.

Wczoraj kazał mi zostać po godzinach żeby porozmawiać, widocznie dostał wypowiedzenie.
Powiedziałem mu, że nie podoba mi się takie traktowanie zwłaszcza, że jestem na każde zawołanie, ściągany z urlopu, zostaje po godzinach "darmowych" itp. I odezwałem się do firmy w Bielsku (konkurencyjnej) i jesteśmy ugadani na zatrudnienie.

Ja zarabiam miesięcznie 4550 zł na rękę.
Szef mi zaproponował podwyżkę, 5050 zł na rękę.

Ja mu odpowiedziałem, że nie jestem zainteresowany bo mam lepszą ofertę
No to zapytał ile mam ci dać.
5450 na rękę.

No i on powiedział, że może się na to zgodzić ale w "kopercie"

I nie wiem co robić czy brać to 4550 + 900 zł w kopercie.
Czy wziąć to 5050 i powiedzieć że 400 w kopercie ale chce mieć jakąś "wewnętrzna umowę"

Bo w sumie nie mam innej alternatywy niż ta robota

trochę xD
#przegryw
  • 9
  • Odpowiedz
@kodecss: Uciekaj z tej firmy bo potem takie sytuacje i tak sie beda powtarzac. Teraz da ci pare razy w kopercie a potem bedzie #!$%@? ze akurat nie ma, da za 2 dni, da najpierw 300 a potem reszte itp. Znajdz se powazna, normalna firme gdzie bedzie wszystko legalnie bo uklady na lewo to mozna robic z kims, na kim wiesz, ze sie nie #!$%@? a nie jakims januszem. Jaka branza
  • Odpowiedz
@kodecss

Jak na moje to już wybór podjąłeś. Jak się wycofasz to będzie znaczyło że Janusz kupił sobie Ciebie drobniakami uświadczy Ci wewnętrznie przekonanie że można Ciebie jechać, byle posypać.
  • Odpowiedz
@kodecss: jeśli się zgodzisz to szefo będzie już wiedział, że może granicę twojej cierpliwości/wytrzymałości/etyki/czegokolwiek przekraczać poza horyzont. Miej cohones i skoro wyłożyłeś mu co ci nie pasuje i złożyłeś wypowiedzenie to doprowadź sprawę do końca.... zostań bezrobotnym ( ͡° ͜ʖ ͡°) skoro nie miałeś nagranej drugiej roboty to primadonny trzeba było nie zgrywać. Zostaniesz - będziesz orany. Faktycznie się zwolnisz - będziesz bezrobotny ale posiadając jakiś skill
  • Odpowiedz
  • 0
@HIMARS: Branża, firma zajmuje się produkcją wykrojników do opakowań tekturowych i samych opakowań tekturowych.
Ja robię tam za informatyka + projektanta, który takie pudełka projektuje dla różnych firm.
  • Odpowiedz