Wpis z mikrobloga

Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć, czemu lewaki sobie utarły, że konfederacja jest partią anty-kobiecą? Co takiego w jej programie jest antykobiece, oprócz zakazu skrobanki?
Bo porównując, tutaj jest program i polityka lewicy: wyższy wiek emerytalny dla mężczyzn, pozbawienie praw mieszkalnych (kobieta może wywalić mężczyznę z mieszkania, nawet jeżeli jest jego), przymusowa służba i obowiązek umierania na froncie (dla mężczyzn tylko, ofc.), zakaz zatrudniania mężczyzn na stanowiskach menadżerskich powyżej 50% (kobiet może być więcej ofc), obowiązek przekazywania emerytur mężczyzn kobietom (połowa emerytury mężczyzny po jego śmierci ma iść na kobietę), obowiązkowe dopłacanie do pensji kobiet, obowiązkowe opłacanie składek zdrowotnych na kobiety przez mężczyzn (urlopy dla kobiet), urlopy menstruacyjne opłacane przez mężczyzn, dodatkowe punkty na rekrutację na studia dla kobiet, ujemne punkty w rekrutacji na stanowiska państwowe dla mężczyzn... Mam wymieniać dalej?

Oprócz zakazu skrobanki, jakie poglądy polityczne konfederacji sugerowałyby, że są partią anty-kobiecą (bardziej niż lewica jest anty-mężczyzn)? Czy zwyczajnie chodzi o to, że jak partia traktuje wszystkich razem tak samo, a nie kobietom wszystkiego co sobie chcą, to z automatu według lewicy są anty-kobiecą?

#polityka #konfederacja #lewica
  • 65
  • Odpowiedz
@Kryspin013: No dobra, to dlaczego jest anty-kobieca? Bo zacząłeś mówić o jakichś gejach, ale ja pytam o kwestię kobiet. Nie licząc skrobanki, czemu uznajesz że polityka konfederacji jest anty-kobieca. Czy kojarzysz np. jakieś ustawy anty-kobiece (oprócz antyaborcyjnych) na które konfederacja głosowała? Albo jakieś sugestie ustaw? Albo jakiekolwiek pomysły wyborcze? Cokolwiek?


@Nie_RabarbaR: a słyszałeś kiedyś o polityce gwizdka na psy? Widzę, że dla ciebie by jakaś partia reprezentowała konkretne poglądy to
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Czyli nie. Dziękuję że w końcu przynajmniej tyle przyznałeś. Jak już powiedziałeś, że nie masz żadnego przykładu to możesz już więcej się w tym wątku nie wypowiadać, chyba że w końcu znajdziesz JAKĄKOLWIEK polityczną sugestię konfederacji (oprócz skrobanki) która by była skierowana przeciwko kobietom. Jeżeli sugerujesz że oni są anty-kobieccy, to powienieneś mieć wiele przykładów. Ja nawet nie musiałam szukać żeby znaleźć tyle przykładów jak lewica notorycznie głosuje i tworzy
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Czyli nie. Dziękuję że w końcu przynajmniej tyle przyznałeś. Jak już powiedziałeś, że nie masz żadnego przykładu to możesz już więcej się w tym wątku nie wypowiadać, chyba że w końcu znajdziesz JAKĄKOLWIEK polityczną sugestię konfederacji (oprócz skrobanki) która by była skierowana przeciwko kobietom. Jeżeli sugerujesz że oni są anty-kobieccy, to powienieneś mieć wiele przykładów. Ja nawet nie musiałam szukać żeby znaleźć tyle przykładów jak lewica notorycznie głosuje i tworzy
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR: imo trzeba o to zapytać kobiety, ale może chodzi o to (oprócz aborcji), że większość polityków konfederacji popiera raczej patriarchalny porządek społeczny i konserwatywną rolę kobiety w społeczeństwie. Dodatkowo w pierwszym szeregu konfederacji nie ma żadnych kobiet.
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR: bardzo dobry post. Strzał w meritum , no czemu. Porozmawiaj z jakąkolwiek "wyzwoloną" kobietą co przekroczyła 30 to ci powie, że konfa to mizogini, bo... w sumie to sama nie wie ale tak jest i koniec. Ich nie interesują fakty tylko emocje i opinie. Moja psiapsi co poszła na marsz kobiet tak powiedziała to musi tak być.
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR: może zamiast pytać kolegów na wypoku i tworzyć typowy circle jerk, spytaj jakąś kobietę ze swojego otoczenia, dlaczego za antykobiecą uważa partię, która mówi o zmuszaniu kobiet do donoszenia ciąży z gwałtu.
  • Odpowiedz
Porozmawiaj z jakąkolwiek "wyzwoloną" kobietą co przekroczyła 30 to ci powie, że konfa to mizogini, bo... w sumie to sama nie wie ale tak jest i koniec


@Leszcz_Bagienny: wiele miałeś takich rozmów? Ile z nich pod prysznicem?
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR czemu oprócz zakazu aborcji? zmuszanie do rodzenia nawet śmiertelnie chorych płodów czy utrudnianie dostępu do antykoncepcji psuje narrację? z podejściem ultrakatolików do in vitro też nie masz problemu?
poczytaj też trochę o ordo iuris, jakie oni mają poglądy.
  • Odpowiedz
@przeciwko78: Kolejny który w szkole nie zdał czytania ze zrozumieniem. Ja pytam o tematy inne niż skrobanki. Czyli chcesz powiedzieć, że według ciebie kobiety sprowadzają się tylko do skrobanki?
  • Odpowiedz
Na wykopie dużo ludzi szuje na konfederację. Wystarczy wejść na główną. Lepszego środowiska chyba nie ma do zapytania.


@Nie_RabarbaR: no to dostałeś odpowiedź. Chociaż w sumie patrząc na wypowiedzi wieloletniego lidera tego środowiska, to zawsze się trochę gwałci, czyli każda ciąża jest wynikiem gwałtu.
  • Odpowiedz
@Nie_RabarbaR:
Wydaje mi się, że mimo tego, że Konfederacja nie deklaruje w żaden otwarty sposób swojej postawy antykobiecej, to wnioski na ten temat płyną z następujących powodów.

Po pierwsze, Konfederacja jest partią mocno konserwatywną, która promuje (albo próbuje promować xD, bo Ordo Iuris zbyt dobrego przykładu nie daje) tradycyjny model rodziny, w którym kobieta jest dużo bardziej zależna od męża i swojej rodziny. Idąc za Biblią, to jest wręcz powiedziane, że
  • Odpowiedz