Wpis z mikrobloga

#programista15k straci na propozycjach ustawy PIT Sławomira Mentzena.

Przysłowiowy programisty 15k będący aktualnie na uldze IP BOX zapłaci o ponad 7,5 tys. zł więcej podatku dochodowego przy rozwiązaniach proponowanych w projektach ustawa Sławomira Mentzena, wyliczenia po uwzględnieniu kwoty wolnej od podatku: 12 x płaca minimalna.

Wyliczenia są pokłosiem znaleziska "Dlaczego Konfederacja nie obniży ci podatków?" wiszącego w wykopalisku. Niestety tam nie trwa merytoryczna dyskusja, tylko fanboje konfederacji zleciały się do zakopywania.

#konfederacja #mentzen #podatki #finanse #polityka
Jarusek - #programista15k straci na propozycjach ustawy PIT Sławomira Mentzena.

Przy...

źródło: IP BOX vs Ustawy PIT Mentzena

Pobierz
  • 164
  • Odpowiedz
@Jarusek: przeczytałem wszystkie komentarze zanim napisałem ale może mi umknęło. Najlepiej jakbyś udostępnił kopie tego excela to sobie każdy będzie mógł pobrać i samemu posprawdzać.
  • Odpowiedz
@Ayessare ziomuś "od życia" nie od państwa. chilowanie w wypasionym domu z pięknym ogrodem albo skakanie po hotelach po całej Europie z rodziną, wgniatanie w fotel w aucie 500KM+, zero zmartwień, dziecku się rozwala buty to kupuje bez bólu i myśleniu czy będę miał na rachunek, jak dziecko zachoruje a do lekarza w przychodni mówią że najbliższy termin za 3-4 dni to idę prywatnie. Nie chodzę że spuszona głową bo 2 tygodnie
  • Odpowiedz
e nawet za 10 lat beda musiec splacic z odsetkami zalegle podatki


@bin-bash: Za 10 lat, jeśli jastrzębie i podobni im czempioni będą decydować o polityce monetarnej i gospodarce, to ten zaległy podatek może wynieść nawet 100 euro z odsetkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz