Wpis z mikrobloga

@montevideo_00: to nie tak, że dostaną emeryturę w wysokości polskiej minimalnej (~1300 zł), tylko dopłatę różnicy do tej kwoty jeśli ich wypracowana ukraińska emerytura jest niższa.
Przykład - 65 letni ukrainiec pobiera 800 zł, to w tym wypadku otrzyma 500 zł dopłaty miesięcznie od nas, pod warunkiem że mieszka na stałe w Polsce, co jest ponoć kontrolowane (czy jest stały legalny pobyt, kontrola środowiskowa czy osoba faktycznie mieszka w Polsce itd).
  • Odpowiedz
to umowa obustronna więc jak jakieś ukrainofile pojadą na starość dokonać swojego żywota na ukraine to dostaną 300 zł emerytury.

Myśle że warto


@alfaiomega1: Tylko w tym przypadku ta emerytura będzie w całości od Polski. Ukraina może dopłacić różnice gdyby Polska emerytura była mniejsza niż Ukraińska minimalna. Czyli NIGDY się tak nie stanie xD. Jesteśmy sługami narodu ukraińskiego
  • Odpowiedz
@montevideo_00 @alfaiomega1 @Koniasz @pan-masuo
Gdzie się podziała stara dobra polska przedsiębiorczość?
Jeszcze niedawno mawiano: "Polak potrafi". Kolka tygodni temu cwana Ukrainka nagrała tiktoka, w którym tłumaczy jak zhakować polski ZUS.
Rozumiem sytuację ale nie rozumiem w czym problem ;)
Dlaczego to tej pory nie powstała inicjatywa aby podobne filmy krecić w odniesieniu do innych państw? Ja bym zachęcił nie tylko naszych sąsiadów ale i rodaków do wypracowywania minimalnej emerytury w lepiej sytuowanych
  • Odpowiedz
@Koniasz nie będzie w całości od polski, grzejecie jakąś gówno narrację. W 2022r dopłaty do ukraińskich emerytur wyniosły 1.2mln złotych do całego systemu emerytalnego 44 mld złotych.

To jest kropla, napewno mają dużo większe wpłaty do zusu niż te całe świadczenia, które nie łatwo im otrzymać, podobnie jak Polakom w całej Europie.
  • Odpowiedz
W 2022r dopłaty do ukraińskich emerytur wyniosły 1.2mln złotych do całego systemu emerytalnego 44 mld złotych.


To jest kropla, napewno mają dużo większe wpłaty do zusu niż te całe świadczenia, które nie łatwo im otrzymać, podobnie jak Polakom w całej Europie.


@Popularny_mis: Bo zawsze wszystko się tak zaczyna a potem idzie fala. A to że Ukraina została na najbliższe 20 lat poważnie osłabiona to bierzesz pod uwagę czy nie ? Obecnie
  • Odpowiedz
a wiesz, że oni muszą mieszkać w Polsce żeby to świadczenie otrzymywać?


@Popularny_mis: Tak wiem i już o tym pisałem. U nas emerytura minimalna to 1500 a na Ukrainie 300 zł. Gdzie się lepiej utrzymasz u nas za 1500 czy na Ukrainie za 300 zł ? xD
  • Odpowiedz
500pln jest na Ukrainie


@Popularny_mis: Wiesz że takie rzeczy się weryfikuje w 2 minuty ? xD

W 2022 r. nieznacznie podniesiono wysokość emerytury minimalnej. Od początku grudnia minimum egzystencji wzrosło z 2027 do 2093 hrywien.

W związku z tym wysokość minimalnej emerytury na 2023 rok wyniesie 2093 hrywien . Planowane jest pozostawienie go na tym samym poziomie.


Czyli srogo przesadziłem bo 2093 hrywny to 233 PLN.

a w Polsce 1500 ale
  • Odpowiedz
@Koniasz myślę, że nadal porównania z dupy robisz. Ciągle na ten moment 1mln złotych w 22r wypłacone na świadczenie to śmieszna kwota, wobec tego co wpłacają do zusu pracujący Ukraińcy, które to pieniądze idą na polskie bieżące emerytury.

Oczywiście byłbym za tym, żeby było w zapisach minimum 5lat przepracowane. Na ten moment jednak jest to afera z krzykliwym tematem.
  • Odpowiedz
Ciągle na ten moment 1mln złotych w 22r wypłacone na świadczenie to śmieszna kwota,


@Popularny_mis: A to że na Ukrainie trwa wojna i państwo które do wojny weszło jako najbiedniejsze państwo Europy wyjdzie z niej jako najbiedniejsze na świecie ? Dzisiaj jest to już poziom Iraku a będzie gorzej. Dzisiaj na Ukrainie mieszka 29 milionów ludzi a 1/3 to emeryci. Tak więc lawina dopiero przed nami.

obec tego co wpłacają do
  • Odpowiedz