Wpis z mikrobloga

Mirki bo już fiksuje ostro...

Na usg wyszedł mi naczyniak na wątrobie...tak go opisała Pani Doktor.
W 3 miesiące urósł z 2cm do 2.5cm, reszta wątroby w stanie idealnym z resztą rzadko pije alkohol a jak już to w małych ilościach, nie palę nic i w związku z tym że urósł mam skierowanie na tomografię z kontrastem. Wyniki z krwi CEA 1.4 więc w normie, CA 19-9 na poziomie 5 więc też w normie..możliwe żeby naczyniak tak szybko urósł? Wiem że ma tomo wyjdzie lepszy obraz tego co tam siedzi ale możliwie żeby był tak jednak i takie wyniki w normie? Reszta z kwi idealnie..do tomografii to ja umrę nerwowo...

#medycyna #badania #nowotwor
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@staryalkus: żadnych, co jakiś czas staram się robić badania z racji też nadciśnienia. I wyszło. Tylko chciałbym się chociaż uspokoić trochę jakby ktoś wprost powiedział że przy raku takie wyniki nie byłby w normie i jest to łagodny nowotwór i że taki może tak szybko rosnąć...w takim oczekiwaniu to się żyć nie da ani pracować.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wjolka: w zasadzie USG robiła ta sama osoba w tym samym miejscu i na tym samym sprzęcie..wiem wiem że po to jest tomografia, ale dzisiaj zrobiłem takie badania na te znaczniki i myślałem że to jakiś wyznacznik wiele mówiący.
  • Odpowiedz
@fff112 radiolog od razu na USG potrafi zdiagnozować zmianę tak, jak u ciebie - naczyniak. Oni tam badają przepływy, sprawdzają czy coś jest unaczynione itd. Ale ze względu na to, że nigdy nie można mieć 100% pewności badający cię wysyła na tomografię w razie w i dla świętego spokoju. Chociaż jak dla mnie już masz raczej określone, że to niegroźna zmiana, która ci nie zagraża i z którą nic się nie robi.
  • Odpowiedz
  • 0
@WielkiNos: mi już życie przed oczami przeleciało...xd nowy mąż żony i te sprawy xdd mam nadzieję że się potwierdzi, dzięki za odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@fff112 jak jest coś podejrzanego albo nie są pewni to ci mówią. Jeśli widzą coś bardzo podejrzanego to dostajesz skierowanie do szpitala w trybie pilnym. U ciebie po tym co piszesz to wygląda raczej na oczywisty, niegroźny przypadek, który po prostu dobrze dla pewności sprawdzić.
  • Odpowiedz
  • 0
@fff112 Dobrze ze bedzie wykonane badanie takie jak TK/MR choćby po to by się to dało precyzyjnie monitorować. Nie martw się na zapas bo z tego co piszesz nie wygląda to mocno podejrzanie.

A markery o niczym nie świadczą.
  • Odpowiedz
@fff112 no tak, ale skierowanie na badanie to co innego. Też ostatnio dostałam na pilne mimo, że wizytę u lekarza miałam za pół roku. Gdyby było podejrzane to by cię wysłali na oddział. Zobaczysz niedługo, że to nic. Ludzie żyją z różnymi dziwnymi rzeczami, o których dowiadują się przypadkiem i nic im się nie dzieje.
  • Odpowiedz