Wpis z mikrobloga

TL:DR Revolut wprowadza w błąd użytkowników pokazując im delikatnie lepsze kursy zachęcając ich tym samym do wpłaty gotówki i korzystania z ich apki.

Zauważyłem to już kilka razy że zawsze jak nie mam środków i wymieniam sobie poglądowo waluty to mam lepszy kurs niż jak robię ową wymianę. Dzisiaj potrzebowałem zrobić wymianę 2000pln na € i uznałem że zerknę jak się kształtują kwoty.

Nie mając środków na koncie sprawdziłem i wyszło że za 2000pln powinienem otrzymac 451.3€
Doładowałem więc środki i zrobiłem wymianę ale otrzymałem 449.6€ (różnica prawie 2€ przy tej kwocie to 4-5%)
Następnie nie mając złotówek znowu podejrzałem ile bym dostał euro za 2000pln i znowu pokazało 451.3€

Ok, to mogła by być zmiana kursu ale nie była (w 30 sekund cieżko żeby kurs poszedł prawie 5% w dół a potem w 3 sekundy znowu 5% w górę). Mogła być też prowizja ale nie ma o tym żadnej wzmianki więc to nie to.

Jaki z tego wniosek? @Revolut zwyczajnie pokazuje wam lepszy kurs żebyście wybrali ich a nie konkurencję a potem ten kurs zbija jak już macie środki. Często patrzę gdzie te kursy wychodzą lepiej i dopiero wtedy decyduję się gdzie wpłacić ale wychodzi że w przypadku revoluta kurs jaki nam pokazują to zwykłe naciąganie.

#revolut #kursy #waluty #oszukujo #zen #wakacje #zagranico #euro #pln #dolar #funt
  • 6
@habas @fiddle

Ok, już wszystko jasne. Zrobiłem niepotrzebnie głupiego zamieszania. W każdym razie Revolut tak czy siak miesza. Otóż jak nie mamy żadnych pieniędzy to w tym samym tabie zmieniają na "Kup" natomiast jak już mamy środki to w wymianie widnieje "Sprzedaż". Stąd różnica kosztów. Tak czy siak to trochę nie fajna zagrywka ale nie jest to sztuczne zawyżanie kursów.