Wpis z mikrobloga

Mireczki wytłumaczcie mi, dlaczego w 2023 roku konsola xbox series x sprzedaje się znacznie gorzej, czyli jest zauważalnie mniej popularna od konkurencji w postaci sony playstation 5?
Przecież xbox jest tańszy od konsoli sony, jest moim zdaniem ładniejszy, nie przypomina statku tak jak sony, do tego ma porównywalną wydajność, oraz bardziej kompaktową obudowę, która nie zajmuje tak dużo miejsca, jak sony.
Co najważniejsze abonament Game Pass w korzystnym wariancie, który jest zauważalnie tańszy od playstation plus.

W 2013 roku microsoft miał problemy z sprzedażą konsol 8 generacji, którą sprzedawali w wyższej cenie, gdyby tego było mało to na start oferowała słabszą wydajność oraz niższą rozdzielczość w grach, porównując do tego co oferował sprzęt konkurencji rozdzielczość: 900p u microsoftu vs 1080p u sony, oraz nie przemyślane decyzje.
Dlatego nie dziwi mnie, że xbox one przez to upadł: sprzedaż xboxa one: 60 milionów sztuk, playstation 4: 120 milionów sztuk, rozumiem że gracze mogli się przyzwyczaić przez 10 lat do sprzętu sony, ale komon mamy 2023 rok.
Obie konsole mają prawie identyczną wydajność, mikrosoft poprawił swoją politykę wobec graczy, do tego jego konsole są korzystniej wycenione, abonament w niższej cenie, oraz konsola pracuje ciszej, w ps5 ludzie skarżą się na irytujący dźwięk cewek, który wydobywa się z wnętrza.
Więc o co chodzi?
Dlaczego, konsola microsoftu, nie sprzedaje się tak dobrze jak sony?

#mikrosoft #sony #konsole #konsola #gry #xbox #xboxseriesx #xboxseries #xboxone #sony #ps5 #ps4 #ps4pro #playstation #playstation4 #playstation5 #pytanie
Pawci0o - Mireczki wytłumaczcie mi, dlaczego w 2023 roku konsola xbox series x sprzed...

źródło: PS5_vs_Xbox_Series_X_1612873577937

Pobierz
  • 98
Przecież xbox jest tańszy od konsoli sony, jest moim zdaniem ładniejszy, nie przypomina statku tak jak sony, do tego ma porównywalną wydajność, oraz bardziej kompaktową obudowę, która nie zajmuje tak dużo miejsca, jak sony.


@Pawci0o: zapomniałeś jeszcze dodać, że pady do xboxa nie powodują, że po paru minutach boli ręką tak że masz ochotę rzucić tym gównem o ścianę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ratchet i clank? Czy jest już coś jeszcze?


@MA100DONT: uncharted, last of us, god of war, i pare jeszcze. Moze nie wszystko wyszlo na ps5, ale historia kaze zakladac, ze tak bedzie.
Pamietaj, ze obecnie decyduja male rzeczy. Np. jak ktos ma biblioteke gier z PS4 to nie przeskoczy nagle na Xboksa bez wyraznej przyczyny.
Ale tak samo jak lubisz raz na dekade zagrac w uncharted, to majac dwie identyczne konsole
@Pawci0o odpowiem jako posiadacz Xboxa Series X od premiery i posiadacz PS5 od miesiąca.

Bo na Xboxa nie ma gier ekskluzywnych. Gralem tylko w multi i starocia z gamepassa. Owszem, ostatnio wpadl HIFI Rush ale z zaskoczenia i nie był to zaden system seller a wczesniej byla tylko FH5 ktora jezeli ktos gral w 4 wygląda jak dokladnie to samo tylko na innej mapie, Halo ktory okazal sie kastratem (dobrym ale nie
@Pawci0o: xbox w aktualnej generacji to po prostu tani słaby komputer, który z powodzeniem można zastąpić laptopem czy steam deckiem, tak jak poprzednie generacje miałem obydwie tak przy aktualnej tylko PS5 oraz Switch ponieważ na xboxie uruchamiałbym tylko to co na PC, a nie widzę sensu w dublowaniu sprzętu, warto też zaznaczyć że na cewki w PS5 narzekają przeważnie posiadacze xboxów którzy nie posiadają konsoli sony, ale widzieli gdzieś kiedyś jakiś
Przecież xbox jest tańszy od konsoli sony, jest moim zdaniem ładniejszy, nie przypomina statku tak jak sony, do tego ma porównywalną wydajność, oraz bardziej kompaktową obudowę, która nie zajmuje tak dużo miejsca, jak sony.

Co najważniejsze abonament Game Pass w korzystnym wariancie, który jest zauważalnie tańszy od playstation plus.


@Pawci0o: Masz rację mordo, na co komu dobre gry xD Najważniejsze w konsoli to wygląd i to ile gierek jest za friko.
@Pawci0o: niie chce mi się wierzyć, że to nie zarzutów, ale odpisze i tak. Bo PlayStation jest dla konsumenta pod każdym względem lepsze od Xboxa. Przede wszystkim, najważniejsze: gry. Exy. Ps to nie tylko dobre gry. To najczęściej NAJLEPSZE GRY w ogóle. Dualsense jest aktualnie najlepszym padem jaki powstał (kto ma wątpliwości i będzie mi tu wyjeżdżał z tym od Xboxa to niech sobie najpierw jednak przetestuje hapryczne wibracje i oporowe
@Pawci0o

Jest jedna odpowiedź na to pytanie. Gry. Jako posiadacz PS od 3 generacji, większość gier w jakie grałem poza Fifa to exy. Spoza exów to chyba tylko Tomb Raidera 3 części ograłem i kilka assasynów. Obecnie wciąż gram na PS4, ale następną konsolą na pewno będzie ps5, bo nie chcę utracić możliwości grania w kontynuację moich ulubionych gier.