Wpis z mikrobloga

Od najbliższego poniedziałku różowa zacznie nową pracę na pełny etat, nie było możliwości niepełny etat . Mamy 20 miesięcznie dziecko , na co dzień chodzi do żłobka. W razie choroby na początku będę musiał wziąć L4, ale czytałem że trzeba siedzieć cały dzień w domu, nie można wychodzić na spacer itp? Ciężko mi wyobrazić mieszkając na bloku bez balkonu. Dziecko jest w stanie zrobić drzemki tylko na wózku na podwórku jak jestem sam, w mieszkaniu nie da się, nie mogę nic coś śpiewać do spania . Różowa będzie wracała koło 15. Może ktoś z doświadczenia macie jakieś porady? Uprzedzam że to jest słyszące dziecko a ja niesłyszący.

#zus #praca #pracbaza #l4 #polska #dzieci #rodzice
  • 11
W razie choroby na początku będę musiał wziąć L4, ale czytałem że trzeba siedzieć cały dzień w domu, nie można wychodzić na spacer itp?


@MarQueS: co xD Jeśli nie ma przeciwskazań od pediatry, to w trakcie choroby wyjście na świeże powietrze jest często wręcz wskazane. Czym innym jest spacer po parku, a czym innym po galerii handlowej.
@MarQueS:

Mamy 20 miesięcznie dziecko


czyli nie będzie miał osiemnastki tylko dwieście szesnastkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czytałem że trzeba siedzieć cały dzień w domu, nie można wychodzić na spacer itp?


To chyba zależy co lekarz wpisze do L4. Ja zawsze dopytuję czy można wychodzić i generalnie w 90% przypadkach jeśli dziecko nie gorączkuje i czuje się dobrze, a jedynymi objawiami jest klasyczny kaszel+gil po pas to
@MarQueS:
jeżeli dziecko zachoruje, a Ty będziesz się nim opiekował, to masz prawo do zasiłku opiekuńczego (80% wynagrodzenia, tak jak na L4). W Twoim przypadku przysługuje 60 dni w roku, więc całkiem sporo. W porówaniu do zwykłego L4 jest tutaj trochę więcej papierologii, no ale taki mamy klimat. Masz się opiekować dzieckiem, więc o możliwości wychodzenia z dzieckiem na zewnątrz decyduje lekarz, więc jeżeli określi, że dziecko może wychodzić na spacery,