Wpis z mikrobloga

Szukam budżetowych butów do #bieganie . Najchętniej zamknąłbym się w okolicy 200 zł, ale jeśli nic sensownego w ten cenie się nie znajdzie to mogę trochę dołożyć. Dopiero zaczynam więc dystanse nie są zbyt długie, około 5km 2-3 razy w tygodniu. Biegam głównie na twardszych powierzchniach (asfalt, utwardzone ścieżki). Moja waga to ok 85 kg. Myślałem o tych, zwłaszcza że są na dość korzystnej promocji. Poleci ktoś jakiś model?
  • 6
  • Odpowiedz
@JKOOB: oblecialem kilka maratonow na zawodach tak w okolichach 3:50-4:30, przebieglem ze setke polmaratonow a juz nie licze #!$%@? kilometrow xD wszystko w butach z deka za 79zl
kolana zdrowe, ogolnie wszystko gitarka i biegalem tylko po asfalcie xD
  • Odpowiedz
@mmmmmmmmmmmmmm: no bo równy asfalt jest bardzo dobry, nie zrobi się kontuzja przez wywalenie albo krzywe stąpnięcie. Nawet tanie buty, w których na zwykłych ścieżkach czuć kamyczki, na asfalcie są w porządku.
  • Odpowiedz
Myślałem o tych, zwłaszcza że są na dość korzystnej promocji


@JKOOB: to są fajne buty ale do chodzenia, nie do biegania. Mam je od roku, przebiegłem się 2 razy i uznałem że do biegania większego to szkoda nóg na nie ale do chodzenia są całkiem w pyte
  • Odpowiedz
@jezus_cameltoe: dobre nogi na pewno się przydadzą, jednak raczej nie wystarczą, zwyczajnie wszystkie kontuzje miałem na nierównym, niektóre później długo dokuczają, a na asfalcie wbijasz w rytm i równo biegniesz, można coś nadwyrężyć, ale to trzeba celowo cisnąć mocniej / przetrenować.
  • Odpowiedz