Wpis z mikrobloga

Cześć, jestem Agnieszka, jestem lekarzem. Po terapii trądziku lekiem Izotek doświadczam długotrwałych skutków ubocznych, które zniszczyły mi życie - AMA

Mam 25 lat i skończyłam w tym roku jednolite studia magisterskie na kierunku lekarskim i zdałam lekarski egzamin końcowy. Powinnam przygotowywać się na obowiązkowy 13 miesięczny staż ale muszę zorganizować kosztowny zabieg w USA. Dlaczego?

Od dziecka zmagałam się z trądzikiem o średnim nasileniu. Na przestrzeni lat 3 dermatologów próbowało zapisać mi popularny lek na trądzik - Izotek(izotretynoina).

Ostatecznie podjęłam się terapii. Mocno tego żałuję, bo efekty uboczne odczuwam nadal - po dwóch latach od skończenia kuracji. Moim największym problemem jest nadmierna suchość oczu, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jest to na tyle dokuczliwe, że nie jestem w stanie uczestniczyć w godzinnej operacji w szpitalu. Śpię w specjalnych okularach a po kilku minutach pracy na komputerze odczuwam ból i pieczenie oczu.

Leczyłam się już u ok. 15 okulistów, w przeciągu 1.5 roku. Do specjalistycznej wiedzy o nowoczesnej terapii Zespołu Suchego Oka musiałam dotrzeć sama i nie raz spotkałam się ze niezrozumieniem i brakiem wiedzy na ten temat u okulistów do których chodziłam.

Większość ludzi, którzy brali i będą brali Izotek nigdy nie rozwinie tego skutku ubocznego. Mimo to, ułamek pacjentów spotka to samo co mnie lub inne, równie dotkliwe trwałe powikłania. Chcę podzielić się swoją historią - jeżeli choć jedna osoba zastanowi się dwa razy przed użyciem Izoteku - będę szczęśliwa.

Co dalej? Kolejny krok do minimalnej poprawy komfortu mojego życia to odbycie kosztownego zabiegu w USA. Na świecie jest jedynie kilku lekarzy, którzy specjalizują się w leczeniu zespołu suchego oka. Pionier wiedzy oraz leczenia w tym zakresie dał mi minimalną nadzieję na poprawienie mojej sytuacji.

Stale się uczę żyć w nowej sytuacji oraz szukam drogi do wyleczenia. Kończą mi się już pomysły co mogę więcej zrobić. Jeśli macie jakiekolwiek wskazówki - chętnie wysłucham. Jeżeli chcielibyście mnie wspomóc - organizuję zbiórkę pokrywającą choć część kosztu wyjazdu do USA: https://gofund.me/7c0d1f07

PS. Z przyjemniejszych rzeczy - moją największą pasją jest żeglarstwo. Żeglować zaczęłam jako dziecko i naturalnym przejściem było szkolenie innych do stopni żeglarskich i prowadzenie rejsów zarówno śródlądowych jak i morskich.

Proof: https://i.imgur.com/WV4a3S8.jpg

#ama #wykopefekt #zdrowie #medycyna #choroba #izotek#zbiorka #pomagajzwykopem #lekarz
  • 23
@eyehealthstory: To powinno się znaleźć w zbiórce i w poście. Dokumenty potwierdzają autentyczność.
To jest wykop, nikt nie jest zainteresowany ani ama, ani edukowaniem od zielonki niestety, posluchu tu raczej nie znajdziesz. Więc polecam uzupełnić zbiórkę o dokumenty i wrzucić na jakąś polską zbiórkę fundacji. Wieksza szansa że kogoś zainteresuje pomoc tobie.
@eyehealthstory: marchewki (chwilowo ceny są spore, tanio są arbuzy, grejfruty czerwone, wchodzą porzeczki czerwone itp.), owoce i warzywa z innymi karotenoidami i ogólnie zróżnicowana dieta, przykładowo ja piję rocznie soku ze 100kg marchewek, a średnie spożycie na łepek w PL to tylko 10kg marchwii