Wpis z mikrobloga

To zemścij się na losowym pracodawcy xD geniusz


@fredperry: Potężna zemsta, miesiąc pensji bez pracy xD Pomyśl że to inwestycja w produkcję kolejnego pokolenia małych kołchoźników i budowa lokalnego popytu na jego usługi.

Wszystko jest kwestią racjonalizacji.
rozumiem, że Ty byś przeszedł do porządku dziennego jakby Ci ktoś #!$%@?ł 3000-4000zł, no luzik, przecież to prywaciarz, to można go orżnąć, nawet trzeba. Już wiem skąd takie poparcie dla PiS.


@fredperry: Hydraulik #!$%@?ł mi 7k PLN, #!$%@?ł z kasą i od 2 lat państwo polskie nie jest w stanie tego wyegzekwować mimo prawomocnego wyroku, komornika, policji i serii przestępstw. Myślisz że nic nigdy nie straciłem? Moje życie się praktycznie nie
To, że później taki pasożyt jest utrzymywany z moich podatków. Wkurza mnie to i wkurza mnie także publiczne pochwalanie takiego zachowania.


@mroznykasztan: No to głosuj za zniesieniem instytucji chorobowego i przechodzenie na prywatne ubezpieczenia od bezrobocia. Dopóki jest taka możliwość to będzie wykorzystywana.
Dopóki jest taka możliwość to będzie wykorzystywana.


@PfefferWerfer: Raczej trzeba by zastanowić się, jak ten system domknąć, by nie było możliwości wyciągania z niego nienależnych pieniędzy. I masz rację, będzie wykorzystywana, niestety. Jak za nic dostać pieniądze - opus magnum ludzi bez moralności.
@Hissis ta typiara to znany opiowrak z Wro. Znam multum przypadków nadużywania L4 i kombinacji gdzie na okresie próbnym zaczyna się inba z L4, a kończy na ciągnięciu zwolnienia po ustaniu umowy i ogarniania zasiłku rehabilitacyjnego przez rok.

Macierzyński to osobne uniwersum. Najbardziej mnie #!$%@? jak te baby z premedytacją idą w awans i nagle cyk. Ciąża. Wcale nie było to zaplanowane, żeby przy podwyżce zajść w ciążę, a najlepiej w drugą
potem gadanie, że dyskryminacja i nikt kobit nie chce zatrudniać xd


@yourgrandma: Jako mężczyzna też mógłbym pójść na depresyjne chorobowe z powodu wypalenia zawodowego. Ale nie urodzę sam pokolenia nowych robotników. Coś za coś, nie można być państwem opiekuńczym i nie mieć nadużyć jednocześnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mroznykasztan Tak, pozostaje dyskusja na temat tego czy kobieta w ciąży korzystająca ze zwolnienia chorobowego wynikającego z tej właśnie
@PfefferWerfer ZUS korzysta z furtek typu stwierdzenie fikcyjności zatrudnienia (robią OSINT w okół mniejszych firm sprawdzając czy właścicielem nie jest ktoś z rodziny przyszłej matki i odmawiają wypłaty macierzyńskiego). Albo muszą też czasami wysyłać dowody swojej pracy, jak zus widzi, że nagle po zmianie stanowiska i wynagrodzenia jest stan błogosławiony.

Polecam grupę na FB "Matki kontra ZUS"
Where problem? Dokładnie to samo należy zrobić planując zajście w ciążę. System trzeba #!$%@?ć, a nie się martwić dylematami moralnymi,


@PfefferWerfer: Nie ma też moralnego dylematu przed odcięciem pasożytów od socjału - poprzez eliminację socjału w ogóle.

Pracujący nie mają obowiązku utrzymywać kogokolwiek, poza takimi przypadkami w których świadomie się zgadzają na uczestnictwo - jak chociażby NFZ czy emerytura - niech sobie zdecydują - ale niech nie płaczą że potem nie