Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Mirków może korzystał z turystycznych paneli fotowoltaicznych - ładowarek?

Coś w tym stylu: https://allegro.pl/oferta/ladowarka-solarna-panel-sloneczny-36w-usb-c-usb3-0-12623531637

W lipcu wybieram się na 3 tygodniową wyprawę rowerową z nocowaniem na dziko i zastanawiam się nad zakupem takiego panelu, żeby w dni odpoczynku, a może także podczas jazdy (z panelem rozłożonym na sakwach) ładować powerbanki. Niestety zdania na yt są mocno zróżnicowane i mam wątpliwości czy jest sens w to iść.

#rowery #rower #kolarstwo #turystyka #podroze #wyprawy #fotowoltaika
  • 10
  • Odpowiedz
@gobi12 korzystałem podczas przejść GSB, GSS i traski Grybów Rzeszów, mój panel to Nomad 7 PLUS. W trakcie wędrówki przypięty do plecaka, ładowany powerbank, daje radę utrzymać przy życiu jedno urządzenie, w moim przypadku telefon, marki powszechnie pogardą darzoną tu. Kąt uzyskasz lepszy niż ja wiec powinien być efektywniejszy rezultat. 90 % noclegów w trakcie tych wędrówek przypadało tam, dokąd udało się dojść wiec ja to rozwiazanie sobie cenię, gdyż na swobodzie
  • Odpowiedz
@gobi12: jeśli to ma 36W, to zakładam, że w optymalnych warunkach. Jeśli miałbym to wozić na rowerze, to nie podejrzewam więcej niż 1/3 sprawności. Daje to ładowarkę 12W.
Jeśli doliczyć dni pochmurne, jazdę w cieniu, to daje ładowarkę 12W, która działa tylko czasami.
Z drugiej strony, powerbank który pomieści 4 pełne naładowania telefonu można po prostu wsadzić w sakwę i podłączyć wieczorem przez kolejne dni, a raz na kilka dni zajechać
  • Odpowiedz
  • 0
@MoonlightSh: Właśnie dlatego piszę o ładowaniu powerbanków, a nie bezpośrednio telefonu. Właśnie podstawowe pytanie czy przez cały dzień mi bardziej naładuje powerbanka czy jednak naładowywanie będzie się równoważyć z rozładowywaniem.
  • Odpowiedz
  • 0
90 % noclegów w trakcie tych wędrówek przypadało tam, dokąd udało się dojść


@TuzTu: Dokładnie taki mam plan. Stosowałeś w ten sposób, że podpinałeś powerbank i zapominałeś, a potem z powerbanka ładowałeś tel?

Z drugiej strony, powerbank który pomieści 4 pełne naładowania telefonu można po prostu wsadzić w sakwę i podłączyć wieczorem przez kolejne dni, a raz na kilka dni zajechać do miejsca z gniazdkiem i nabić do pełna w ciągu
  • Odpowiedz
@gobi12: ja bym zainwestował w kilka powerbanków, szybką ładowarkę z wieloma wyjściami i szybkie kable. W sierpniu jadę na bikepacking po Skandynawii z takim zestawem, noclegi na dziko, ładowanie sprzętu na stacjach benzynowych itp.
  • Odpowiedz