Wpis z mikrobloga

Do jakiego miasta w Polsce warto przeprowadzić się biorąc pod uwagę głównie walory przyrodnicze w okolicy?

Jak sprawdzam różne rankingi, to one głównie biorą pod uwagę jednak warunki ekonomiczne, co w moim przypadku nie ma znaczenia, bo i tak pracuję zdalnie. Rozważam raczej większe miasta poza Warszawą, w której centrum mieszkam od blisko dekady i już mam jej dość. Wolny czas spędzam głównie na rowerze i chciałbym, żeby w okolicy były lasy, górki i spokojne drogi, tj. jak najwięcej możliwości spędzania czasu na łonie natury bez tracenia pół dnia na dojazd. Jak tak patrzę na mapę zastanawiam się nad Białymstokiem, Olsztynem może Rzeszowem, Częstochową (wychowałem się w zachodniej Polsce).

#mieszkanie #nieruchomosci
  • 33
  • Odpowiedz
Do jakiego miasta w Polsce warto przeprowadzić się biorąc pod uwagę głównie walory przyrodnicze w okolicy


@thof: Olsztyn i nie ma absolutnie żadnego podjazdu
Masz tam wszystko. Rzeki, jeziora, parki i lasy i to jeszcze w samym mieście.
Do tego dobrze skomunikowanej np. z Gdańskiem. Nad morze masz 2h dwupasmową eska, jakby ci warmińskie i mazurskiego jeziora się znudziły.
  • Odpowiedz
@thof gadałem z kilkoma osobami, które do b-b się przeniosły (i to mieszkawszy wcześniej po całym świecie) i twierdzili ze to rewelacyjne miejsce do życia.
  • Odpowiedz
@thof jak masz ochotę pojeździć rowerem i stawiasz na ścieżki rowerowe to zdecydowanie Białystok który jak chyba żadne inne miasto infrastrukturę rowerową ma rozwinięte a do tego masa ścieżek poza miastem
  • Odpowiedz
@thof Olsztyn, tylko musisz się przyzwyczaić do zajebistej wilgotności. Mamy dużo ścieżek rowerowych w lasach i 11 jezior, spływy kajakowe na wyciągnięcie ręki i klimatyczne puby. Ja się zakochałam, a pochodzę z drugiego końca kraju. Rowerkiem w sumie da się całe miasto przejechać wzdłuż i wszerz.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@ReeceWithouterpoon: a co z powietrzem w zimie w Krakowie? Znam kilka osób z Krakowa i wszystkie mówią, że jest fatalnie.

@Ulfric_Stormcloak @oficjalniemartwa no widzę, że Olsztyn wymieniany jest najczęściej. A jakieś osiedla (dzielnice?) polecacie szczególnie do życia? Albo jakieś odradzacie?

@Kitku_Karola tylko ile można jeździć na Gassy i Kampinos? :) Dla mnie głównym problemem jest, że Warszawa jest przeludniona i to wszędzie, nawet tereny poza granicami są przeludnione. Przez ostatnie prawie
  • Odpowiedz
@thof odradzam Jaroty, Nagórki (męczył mnie hałas komunimacyjny). Jak chcesz mieć blisko do lasu, to polecam Zatorze/osiedle Wojska Polskiego albo Osiedle nad Jeziorem Długim, wszystkie trzy spoko skomunikowane z centrum jeśli chodzi o rower/pieszo (samochodem to się nie wypowiem, bo nie korzystam).
  • Odpowiedz
Dla mnie głównym problemem jest, że Warszawa jest przeludniona i to wszędzie, nawet tereny poza granicami są przeludnione. Przez ostatnie prawie 10 lat miałem okazję obserwować, jak to się zmienia i jest coraz gorzej.


@thof: +1
  • Odpowiedz
@thof: powietrze jest czasem jako takie i się poprawia. Znam gorsze, znam lepsze miejsca ale wcale to nie jest tak, że powietrze jest fatalne bo w zimie nie odbiega od innych miast położonych na południu. Główny problem to mniejszy przewiew więc jak napłynie gorsze powietrze to syf utrzymuje się dłużej.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lunaexoriens: na razie podwarszawską wieś... Ale plan jest taki, żeby chwilę tam pomieszkać i potem wynająć coś w innym mieście. Po prostu najłatwiej było mi coś kupić w okolicach Warszawy, bo tu mieszkam i też jest to stosunkowo dobra inwestycja, ale nie rezygnuję z planów wyprowadzki do innego miasta.
  • Odpowiedz