Wpis z mikrobloga

@Tikyo: No nie, takie są fakty. Polska to obecnie i tak jedno z lepszych miejsc do życia. Niepopularna opinia ale przed inflacja było tu strasznie tanio, każdy to mówił. Brytyjczyk turysta z jednej strony, Ukrainiec pracownik z drugiej, Słowak z trzeciej. Mimo inflacji nie ma tragedii. Tylko osoba, która za nic nie płaci i naczytała się wykopu może powiedzieć inaczej. Wystarczy, że dwie osoby normalnie pracują i raczej nie masz czym
Ludzie ciągle żyją na dobrym poziomie. Normalnie chodzą do sklepów, robią zakupy, wychodzą na dwór, do restauracji, do kin. Życie jak życie.


@Neobychno:

Może to, że żyje mi się na dobrym, stabilnym poziomie zawdzięczam wielu rzeczom. Np nie wychodzę na miasto, sam gotuję, sam robię zakupy. Lubię oszczędzać np kupować jedzenie ze stoisk "z krótką data" ale to raczej grosze. Kupuje często ciuchy na vinted. Nie mam samochodu, jeżdżę rowerem. Raczej
ogromna inflacja ?


@Tikyo: po pierwsze, nie stawia się spacji przed znakiem zapytania, nie powinno się publicznie wypowiadać, jeśli nie opanowało się nawet absolutnych podstaw pisowni.

Po drugie, inflacja w Polsce jest w zasadzie identyczna jak w każdym kraju z identyczną sytuacją geopolityczną, czyli postsowieckim bez dużych zasobów. Jeśli nie wie się takich rzeczy, nie powinno się... i tak dalej.

Po trzecie wreszcie, inflacja to wysokie ceny + wzrost wypłat. Wysokie
@Zaqwsxe: No, że ja czegoś nie robię, to nie znaczy, że inni tego nie robią. Poruszam sie po polsce i widzę wszędzie pełno ludzi. Wszyscy to pisowska elita ze spółek skarbu państwa?

Nie wychodze na miasto = nie korzystam zazwyczaj z barów, restauracji, jakichś atrakcji turystycznych i innych, a nie, że nie wychodze z domu.

TO, że prowadzę takie życie jest moim wyborem. Z każdego miesiąca zostają mi oszczędności, niewielkie, ale
ogromna inflacja ? U Ciebie w rejonie nie ma ?? xDDDDD


@Tikyo: Nigdy nie stawiaj spacji przed znakiem przestankowym. Znaki interpunkcyjne (kropkę, przecinek, średnik, wykrzyknik, znak zapytania itp.) stawiaj zawsze bezpośrednio po wyrazie.
dla ciebie to życie jak robak, a wiekszosc bogatych ludzi tak zaczynało


@Cyslav: tak tak sobie wmawiaj, jeszcze z 10 lat bez wychodzenia z domu i może dogonisz Billa Gatesa, powodzenia

Nie wychodze na miasto = nie korzystam zazwyczaj z barów, restauracji, jakichś atrakcji turystycznych i innych, a nie, że nie wychodze z domu.

TO, że prowadzę takie życie jest moim wyborem. Z każdego miesiąca zostają mi oszczędności, niewielkie, ale jednak.
@tomtom666:

Po drugie, inflacja w Polsce jest w zasadzie identyczna jak w każdym kraju z identyczną sytuacją geopolityczną, czyli postsowieckim bez dużych zasobów. Jeśli nie wie się takich rzeczy, nie powinno się... i tak dalej.


Po trzecie wreszcie, inflacja to wysokie ceny + wzrost wypłat. Wysokie ceny + brak zwiększenia zarobków to kryzys gospodarczy, a nie inflacja. Jeśli tego się nie wie... no ale już chyba pisałem.


Skumulowana inflacja od 2015
Skumulowana inflacja od 2015 roku (o ile wiesz co to znaczy) jest u nas najwyższa w Europie


@Tikyo: daj link, gdzie będzie podany wskaźnik dla Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Litwy i Łotwy, czyli wszystkich krajów regionu o zbliżonej gospodarce. Tylko nie do jakiegoś mema czy wpisu na twitterze, link do solidnego opracowania.

Albo wiesz... nie dawaj nawet, sam sprawdziłem

https://imgur.com/a/EeXPcoh

Normalnie DRUGA WENEZUELA