Wpis z mikrobloga

  • 0
@sphinxxx: Nie, kupione już zmielone. Chodzi o to, że na stronie producenta zalecają stosowanie świeżo zmielonych ziaren bo od innych to baristom mordy wykręca i im nie smakuje.
@Zeiss kawiarce to wszystko jedno czy zmieli producent, czy konsument ;)

Ogólnie mielenie kawy ma znaczenie smakowe, są różne młynki z różnymi ostrzami, żarnami, mechanizmami mielenia itd, ale to już zabawa dla fanatyków. Ale jest duże grono kawoszy, którzy do takich kawiarek kupują po prostu zmielonego gotowca i też im smakuje.
@Zeiss: to chodzi raczej o grubość mielenia. Ta kawa mielona jest bardzo drobna i może potencjalnie trochę się przedostać przez sitko. W ostateczności można dodatkowo wkładać papierowe filtry na sitko jak komuś przeszkadza. Natomiast z zapychaniem się nie miałem nigdy problemu a to też czasami argument producentów.
@Zeiss: Mam kawiarkę Bialetti i dość dobry młynek z regulacją. Kiedyś, dla testu, zmieliłem ziarna zbyt drobno. Kawiarka nie tyle co wybuchła (dobre kawiarki mają zawór bezpieczeństwa), ale opryskała mi całą kuchenkę. Okazało się, że bardzo drobno zmielonych ziaren powstałą masa, która konsystencją przypominała glinę i zatkała kawiarkę.
Nigdy nie testowałem kawy zmielonej przez producenta w kawiarce, ale może się okazać, że jest zbyt drobno zmielona.
  • 0
@ForTheEvulz: Nie uśmiecha mi się kupować dodatkowo młynka, ale w ostateczności jestem w stanie to zrobić. Na puszce Lavazzy jest zaznaczone, że nadaje się do parzenia w kawiarce. Zobaczymy co przyniesie praktyka dnia codziennego. Swoją drogą zawiodłem się na Bialetti, opiłków aluminium w środku się nie spodziewałem i nie zmienia tu mojego odbioru zalecenie kilkukrotnego przemycia wodą przed pierwszym użyciem.
Swoją drogą zawiodłem się na Bialetti, opiłków aluminium w środku się nie spodziewałem i nie zmienia tu mojego odbioru zalecenie kilkukrotnego przemycia wodą przed pierwszym użyciem.


@Zeiss: To faktycznie słabo. Ja takiego problemu nie miałem, bo kupiłem kawiarkę Bialetti z inoxu 18/10. Imo lepsza do kontaktu z żywnością.
Dobry młynek ręczny dostaniesz już w granicach 200 zł. Zaletą jest powtarzalność mielenia.