Wpis z mikrobloga

Ehh mireczki,

Jest #afera na popularnej ostatnio wyspie #kos w #grecja. Wykupiłem #wakacje za 10k pln+ w #tui w hotelu pięciogwiazdkowym (kategoria lokalna - ważne), w odległości 50m od morza, w pasie brzegowym.

Co zastałem na miejscu?

Hotel czterogwiazdkowy, który sam siebie klasyfikuje w czterech gwiazdkach (skąd to wiem? Po tutejszej opłacie klimatycznej. Za 4 gwiazdki płaci się 3€ za dzień, za 5 gwiazdek - 4€), do morza w linii prostej około 300 metrów, idąc to się robi z kilometr. Przed drzwiami do pokoju śmierdzi szambo.

W ofercie nie było mowy o bardzo dużym obiekcie i o możliwości zakwaterowania dalej od morza (gdybym chciał być dalej od morza to bym wybrał opcje dalej od morza, logiczne). Pani na infolinii mówi ze nic nie może zrobić, pan w hotelu żeby kontaktować się z infolinia. Do tego #tuipolska nie posiada już rezydentów tylko ekspertów którzy zamiast opiekować się nami to sprzedaje wycieczki i wynajmuje samochody.

Co proponuje tui? 300 zł w formie vouchera na przyszły rok. Na przyszły rok i we gościu zamknij mordę, nie mamy twojego płaszcza i co nam pan zrobi.

Ogólnie to nie jest odosobniony przypadek, bo przypadkiem tylko Polacy zostali tu tak wydymani.

Wyplusujecie? Może ktoś się tym zainteresuje, bo to jest przecież śmiech na sali.

#oszukujo #urlop
  • 129
@octopussy8: pisz ze nie zgadzasz sie z tak niska kwota, i ze niech sie skontaktuja z recepcja i albo niech zmieniaja zakwarterowanie albo wieksza rekompensata. dluga oferte powinni Ci podbic ta rekompensate u mnie startowalo od 600 zl
jeszcze jak sie okazuje #!$%@? jakims przewodnikiem turystycznym bo na kazdym kroku chce cie ktos wydymac xD


@szmichal: Zapewne wystarczyło sprawdzić za co płacisz, bo jestem niemal pewien, że w ogłoszeniu miałeś informację co rezerwujesz, wpisać nazwę hotelu w googla, sprawdzić jak dokładnie będzie wyglądał twój pokój. To że oprócz tego były jeszcze zdjęcia innych części kompleksu to jest twój problem.
@octopussy8: nieeeee... w drugą stronę ;) po prostu onucowa firma więc nie dziwne, że takie warunki Ci przygotowali :)

ps. jakiś putinowski rusek jest jej większościowym udziałowcem

a poważniej to nie wiem, trzymam kciuki, walcz z tymi wiatrakami :)
choć dla mnie to abstrakcja takie wycieczki i pierwsze co mi przychodzi do głowy to to, że łatwo można zostać wydymanym i nie korzystam z biur podróży bo chce mieć kontrole :D
@octopussy8: kupiłeś przez internet czy stacjonarnie ? Na pewno masz umowę sprzedaży, ofertę i inne takie przeczytaj dokladnie co w niej jest zawarte jeżeli się nie zgadza zadzwoń bezpośrednio do tego biura, które sprzedało wycieczkę jeżeli kupiłeś stacjonarnie
@blinxdxb: nie widzę sprzeczności. Tym bardziej, że w niektórych przypadkach biuro podróży jest Ci w stanie zapewnić usługę taniej niż miałoby to miejsce na własną rękę. Sam nie jestem fanem, ale jeśli ktoś tak lubi czy chce to też nie widzę problemu.
@octopussy8: Bardzo współczuję. M.in. dlatego bardzo boję się wczasów pobytowych.
Jak cały dzień coś zwiedzam to mi jakieś usterki noclegu w którym spędzam tylko wieczór i noc nie przeszkadzają, zwłaszcza że następnego dnia i tak zwykle nocleg gdzie indziej.

Jakbym miał w hotelu spędzać dużo czasu to pewnie by mnie strasznie wkurzało że coś jest źle. ;)
@octopussy8: na to na stronie w swoim profilu masz umowę, pewne na maila też dostałeś, choćbyś i kupował przez neta. Tam masz napisane, jaki pokój sobie zarezerwowałeś i ew. ile ma mieć metrów do morza.
Przecież to jest 5* hotel, ale faktycznie na kosie za 5* płaci się 4 euro. No zazwyczaj takie obiekty są wielkie i wszyscy chcą blisko morza i ogólnie najfajniejsze pokoje. Afera z dupy, albo pierwszy raz jesteś na wakacjach. Zamykam temat
@octopussy8
@octopussy8: Miałem podobna sytuacje z TUI.
Dwa lata temu wakacje na Teneryfie. Miał być hotel 4 gwiazdkowy był 3 gwiazdkowy. (po mojej interwencji zmienili na stronie info na 3 gwiazdki).
Pisałem do Uokik. Sama instytucja to żart, bo jedyne co mi się im udało ugrać po wymianie 3 pism to zwrot z 300 na 400zł (za wakacje które kosztowały ok 7-8k pln )
Generalnie odpowiedź TUI była zawsze wymijająca i ograniczała
miejsce w którym powinienem być to Atlantica Beach Resort Kos a jestem w Atlantica Beach Resort Kos SUITES


@octopussy8: W takim razie brzmi to jak celowe wprowadzenie w błąd