Wpis z mikrobloga

Jako że mój Redmi Note 8 Pro zaczyna odwalać dziwne numery (nie dochodzą połączenia, notorycznie gubi BT, GPS myli się o kilka ulic), zacząłem rozglądać się za czymś nowym. Nie jestem jakimś superuserem telefonów, korzystam głównie maili, apek bankowych, socialek, przeglądam neta i jeżdżę z Yanosikiem poprzez Android Auto, do tego pracuję przy komputerze, więc i tak większość dnia telefon leży bezczynnie na biurku. Szukam czegoś, co z jednej strony będzie na tyle wydajne, że nie będzie zacinało się przy codziennym użytkowaniu i nie będzie wymagało wymiany/resetu za kilkanaście miesięcy, z drugiej strony nie będzie robiło za przenośny grzejnik, a przy okazji wytrzyma przynajmniej te 1,5 dnia na baterii (chociaż przy moim użytkowaniu pewnie to nie będzie wielkie wyzwanie).

Rozglądałem się m.in. za Pixelem 7, ale podobno problemem tam jest właśnie przegrzewanie, widziałem też komentarze jakoby Samsung s23 miał problemy z łącznością (gubił zasięg, zrywał połączenie z Android Auto), kolejnego chińczyka trochę obawiam się głównie ze względu na zamieszanie z BBK, a iOS raczej nie biorę pod uwagę.

Są tu posiadacze w/w sprzętów, którzy mogą potwierdzić/zaprzeczyć tym plotkom? Jakie telefony w budżecie powiedzmy do 4tys (jak będzie tańsza, ale solidna propozycja to też chętnie zerknę) mógłbym jeszcze wziąć pod uwagę?

#pytanie #telefony #smartfony #android #samsung #pixel
  • 3
  • Odpowiedz
@vanor: Mam S23 - żadnych problemów nie zauważyłem i szczerze jest to tak perfekcyjny model, że ciężko mi powiedzieć, co bym chciał więcej i lepiej. Do takiego codziennego casualowego korzystania w zupełności wystarczy, a jeszcze ładne fotki i filmy będziesz miał z wakacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz