Wpis z mikrobloga

@wladcakabanosow: Bo to jest anty-ludzka, anty-wolnościowa i anty-Polska zbieranina oszołomów. Dlaczego mam głosować na partię, która poza pustymi hasłami na poziomie chłopskiego rozumu, nie oferuje niczego? Ich pomysły gospodarcze, to w większości czysty absurd oraz życzeniowe myślenie w ramach utopijnej paróweczkowej ekonomii, która nie ma żadnego sensu w realnym świecie, albo zamordystyczne ideologiczne gwoździe wbite w mózg. Dla mnie, jako pracującemu, nieźle zarabiającymi facetowi w okolicach 30'tki nic nie mają do
@eldarel: ty sobie teraz ze mnie żartujesz? On to już kilkukrotnie w różnych wywiadach mówił. Sam przyznał, że Polski nie stać na obniżenie PITu, bo to za duże źródło dochodu xD

I nie, nie będę ci teraz szukał wywiadów pana doktora mencele, który też już sam przyznał, że oszukuje wyborców, żeby zdobywać głosy.
@Ogau: tak. Mówił, że całkiem nie zlikwiduje bo z tą likwidacją PIT, TVP i TVN żartował. To każdy co ma więcej niż dwie szare komórkie wiedział, że to żart. Ale likwidacja drugiego progu jest jak najbardziej realna.
@eldarel: Czyli zarobi mniej w ostatnich miesiącach roku niż w początkowych, a nie mniej niż wtedy, gdy była cały czas w pierwszym progu podatkowym. Przecież to dużo lepsza opcja niż przez cały rok dostawać niższą wypłatę, ale taką, żeby suma roczna była identyczna (biorąc pod uwagę inflację). Nie rozumiem o co jest ten płacz (pomijam premie, bo nie wiem, czy są naliczane względem kwot brutto czy netto).