Wpis z mikrobloga

Jeśli podejrzewam u siebie przewlekłe zapalenie nerek to mogę jechać na sor, żeby mi zrobili jakieś badania?

Ogólnie miałem zapalenie dróg moczowych, leczyłem 3 antybiotykami prawie 2 msc. Oststni posiew moczu pokazał brak bakterii, ale tak jak nigdy nie czułem nerek, nawet nie wiedziałem gdzie są. Tak teraz czuję, czasem czuje w ich miejscu jakiś ucisk, często bolą mnie plecy w odcinku lędźwiowym i trochę wyżej, jakby przy łopatkach.

Ból taki jakbym się przedźwigał, a uważam na siebie, siedzę prosto itd.

Do urologa, albo nefrologa terminy za pół roku. Prywatnie za 3 msc. Na luxmed bo mam z pracy, prywatnie opłacam brak terminów, chyba zrezygnuje, bo żaden lekarz nigdy nie przyjmuje w moim powiatowym xD

Po prostu cykam się, że zanim dostanę się do lekarza to moje nerki pójdą w maliny. Mało tego na wizycie kontrolnej nie byłem, po zakończeniu leczenia, bo mi przełożyli i nie było opcji bym się tam pojawił, bo pracodawca nie dał zgody, a to by #!$%@?ło grafik i urlop ludziom w pracy

#pytanie #medycyna #999
  • 18
@Strahl: opowiadasz bzdury każde skierowanie jest ważne miesiąc więc trzeba się zarejestrować w ciągu miesiąca od dostania skierowania albo ono wygasa
Jeśli miał skierowanie miesiąc i się nie zarejestrował nigdzie musi iść po nowe
opowiadasz bzdury każde skierowanie jest ważne miesiąc więc trzeba się zarejestrować w ciągu miesiąca od dostania skierowania albo ono wygasa


@Linnior88: https://pacjent.gov.pl/artykul/skierowanie-do-specjalisty

Skierowanie do poradni specjalistycznej jest ważne do czasu ustania przyczyny, z jakiej było wystawione. Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne musisz zarejestrować w zakładzie rehabilitacji w ciągu 30 dni.


Idz marnuj czas kogos innego.
@Strahl: otóż chodziłam do lekarza wiele razy i na każde skierowanie dostawalam informację że ważne 30 dni MOWIL TO LEKARZ
Kolejny głupio madry wykop który myśli że wie lepiej od lekarzy
Dziecko wie że skierowanie jest ważne 30 dni
@Linnior88: Ekhm, ale ja jestem lekarzem, a nawet lekarzem specjalista. :)

https://www.prawo.pl/zdrowie/jak-dlugo-wazne-jest-skierowanie-do-poradni-specjalistycznej,256837.html

Skierowanie do specjalisty wystawione przez lekarza jest ważne, dopóki istnieje przyczyna i cel jego wystawienia, czyli dopóki mówić można o względach medycznych uzasadniających udzielenie specjalistycznego świadczenia zdrowotnego. W praktyce więc jest ważne do czasu realizacji świadczenia. Warto pamiętać, że do kilku lekarzy nie trzeba skierowań.

Od 8 stycznia 2021 roku skierowania do specjalistów oraz na leczenie szpitalne powinny być
@Linnior88 Skierowanie jest ważne do ustania problemu tak jak pisze @Strahl xD
To że Cie wprowadził ktoś w błąd to nie wina użytkowników tego portalu xD

Pozdrawiam, lekarz specjalista z praktyką w Poradniach NFZ.
@wez_idz_sobie Przecież masz lekarza rodzinnego ktory w razie konieczności skieruje na badania lub na SOR. Za dzień wizyty na prośbę może wystawić ZLA (chyba ze w chory sposob naduzywales tego wczesniej).

Co to za maniera żeby z problemami przewlekłymi (bo jak twierdzisz jest to zapalenie przewlekle) chodzić na SOR?
Poza tym kwestie podejrzenia można rozstrzygnąć w POZ, nie jest do tego potrzebny specjalista.
Na luxmed bo mam z pracy


@wez_idz_sobie: Po pierwsze, sprawdzaj wieczorem, po 22, pojawia sie wtedy sporo wolnych terminów do specjalistów. Po drugie, wiele firm mających umowy z Luxmedem mają w tych umowach zapisy o standardach dostępności, np. do specjalisty musi się znaleźć termin w ciągu 7 dni. Dowiedz się w pracy, czy też macie taki zapis w umowie, a potem zadzwoń na infolinię, powołaj się na te standardy dostępności i
@Wjolka: mój rodzinny przyjmuje tylko 1 dzień w tygodniu przez 3h i elo

Tak to muszę do innych między pacjentami, a nie mam siły się tam przepychać, bo stare pryki nie chcą nikogo wpuścić. Mało tego jak nie przyjdę do pracy to robota stoi i jeśli nie załatwię L4 za ten dzień to lecę z dyscyplinarka

Tak to bym sobie ogarnął wszystko w przychodni
@wez_idz_sobie Problem z pracodawca to nie powód by iść z przewlekłym problemem na SOR.

Skoro coś u siebie 'podejrzewasz' to na jakiejś podstawie, na pewno posiadasz wiedzę jakie badania można w tym kierunku wykonać, w tej kwestii zmieścisz się w 40zł skoro to nie moze czekac max tydzień a ponizej godnosci jest zapisac sie do innego lekarza - bo odmowic w rejestracji nie powinni. Skoro jesteś w takiej przychodni która nie odpowiada