Wpis z mikrobloga

#pihole #truenas #connectbox #upc #huawei
Cześć, stosunkowo niedawno zakupiłem minipc, po leasingu, lenovo tiny m73. Postawiłem na nim TrueNAS i PiHole. Wszystko ładnie pięknie ale problem:
Nr. 1
Po ustawieniu PiHole w Interface listening behavior, listen on all device pojawia się błąd :
pihole eth0 does not exist.
Podobno da się to załatwić przechodząc i dodając :
DELAY_STARTUP=5 to /etc/pihole/pihole-FTL.conf
Ok, ale jak używając TrueNAS się tam dostać?!

Nr. 2
Po ustawieniu DNS na routerze (huawei), ktory jest połączony z Connectbox w trybie bridge, nie blokuje żadnych reklam po WiFi (smartfony/tablety) , nie blokuje reklam po Eth, chyba ze ustawie na komputerze adres DNS TrueNAS'a to wtedy działa tylko na tym urządzeniu. Tak ma być?

Dodam ze jestem totalnie w temacie zielony i staram się tego poprostu uczyć także wybaczcie moja tępotę ????
  • 1
  • Odpowiedz
@USIX: Ustawiłeś SSH? Wtedy możesz się tam zalogować i wejść sudo nano /etc/... (tu dużo nie pomogę, też jestem nowy :P ale ja przez ssh się loguję i sprawdzam co i jak)

2. Ustawiłeś TYLKO ten DNS w Huawei...? Sprawdziłeś czy interface WEB PiHole działa Ci normalnie..? Z tego kompa oczywiście... Bo pewnie listy Adblock to masz wrzucone, o to nie ma co pytać jak piszesz, że ustawiłeś wszystko... Huawei jest
  • Odpowiedz