Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

jeśli Ty masz pod górkę i Cię wymijają, pojedź inną drogą albo naokoło, tak jak to robią właściciele samochodów. jeśli masz problem z falą na ddr, jedź wolniej, tak jak to robią kierowcy na dziurawych drogach.


@manjan: nie rozumiem, jak kierowcy jeżdżą na około jak mają pod górkę?czemu jak mam pod górkę i kierowcy wyprzedzają mnie nie przepisowo to mam jechać gdzie indziej, bo chce im zostrawić miesjce żeby nawet nie
nie jestem adwokatem, ale z tego co kojarzę to raczej sprawy są na korzyść rowerzystów przy takich sytuacjach, ale tak czy inaczej nie mówimy o przecinaniu drogi tlyko jeździe z drogą z pierwszeństwem i wymuszaniu na posesjach, sklepach, skrętach z głownej.


@Jnjjj: przy posesjach i sklepach, jak mówiłem, ddr nie ma pierwszeństwa. pierwszeństwo masz tylko przed pojazdem skręcającym a nie jadącym prosto. na skrętach z głównej drogi jak najbardziej masz pierwszeństwo.
@manjan: nie rozumiem, jak kierowcy jeżdżą na około jak mają pod górkę?czemu jak mam pod górkę i kierowcy wyprzedzają mnie nie przepisowo to mam jechać gdzie indziej, bo chce im zostrawić miesjce żeby nawet nie przepisowo mnie wyprzedzili bo nie chce ich spowalniąc, ale kończy się to tym że wyprzedają mnie na milimetry przekraczając predkość? to nei ja łamie prawo i uwież mi suzkałem, znam każdą ulicę w mieście gdzie jest
@manjan: nie no teraz to sie odkleiles, jezeli uwazasz ze pojazd włączający się do ruchu ma pierwszeństwo przed pojazdem będącym w ruchu to lepiej zakończmy na tym. Pracuję zdalnie :P Raczej nikt nie jeździ ulicami gdzie mija cię kolumna aut, a miasto rządzi się swomi prawami, gdyby każda osoba z miasta miałą po 1 autcie używanym codziennie to wiesz czym by się to skonczło? A co do wymijania kilka razy rowerów
no teraz to sie odkleiles, jezeli uwazasz ze pojazd włączający się do ruchu ma pierwszeństwo przed pojazdem będącym w ruchu to lepiej zakończmy na tym


@Jnjjj: pojazd włącza się do ruchu drogą, nie ddr. ustąpić rowerzyście należy tylko wtedy, gdyby ddr była częścią jezdni. w przeciwnym przypadku masz oznakowany przejazd DDR, i to samo oznakowanie powoduje, że rowerzysta nie ma pierwszeństwa.

Ale zachód powoli i do nas dojdzie :)


@Jnjjj:
@manjan dobra nie chce mi się już tego ciągnąć bo nie ma to sensu, poczytaj o wyrokach sądów.
Skoro kierowcy nie potrafią przestrzegać prawa które bezpośrednio zagraża mojemu bezpieczeństwu i wykorzystaja każda "uprzejmość" żeby zagrozić bezpieczeństwu to muszę się nauczyć zachowywać jak oni i mieć wywalone na ich potrzeby
@manjan W mieście funkcjonują dwie strefy ograniczonego ruchu – Stare Miasto oraz Kazimierz. Każdy, kto chce uzyskać pozwolenie na wjazd do nich powinien zapoznać się z naszą nową procedurą, opracowaną właśnie na takie potrzeby. Procedura ZDMK-70 reguluje wydawanie i użytkowanie zezwoleń dla pojazdów do 3,5 ton.
@Jnjjj: no to daj mi jakąś. sam potrąciłem rowerzystę na przejeździe rowerowym i sąd przyznał mi rację - nie dość, że pierwszeństwa nie miał, to wjechał na przejazd bez sygnalizowania ręką. niestety smutna sytuacja, bo koleś mocno poturbowany, i jeszcze niestety - ale musiał naprawić mi samochód.
@Jnjjj: ja jechałem prosto, on jechał z naprzeciwka ddr (po mojej prawej stronie, na rysunku czarna strzałka).

nie włączałem się do ruchu. jechałem ok 40kmh. wjechał na DDR nie ustępując mi pierwszeństwa, połamał się masakrycznie i jeszcze mi płacił. właśnie na sytuacja spowodowała, że naprawdę cisnę rowerzystów o to, żeby wreszcie poznali przepisy. bo ja mogę ustępować (z grzeczności? troski o czyjeś bezpieczeństwo?), ale ktoś inny już nie - bo może
Pobierz
źródło: ddr
@manjan i gdzie skręcił, w prawo? to co wjechał na główną to nic dziwnego że jego wina, pomijając że jechał pod prąd jeżeli to była jednokierunkowa
@Jnjjj: nie mam pojęcia czy jednokierunkowa czy nie, walnął w czerwony prostokąt czyli mój samochód. powinien jechać "w dół", bo tak prowadzi droga. ale nawet, gdyby nie było drogi "w dół", to i tak nie ma prawa wjeżdżać na przejazd jeśli jadą tamtędy samochody. kierowca musi ustąpić tylko i wyłącznie wtedy, kiedy skręca w drogę poprzeczną i musi ustąpić pojazdom NA TEJ DRODZE.

grafika tego nie oddaje, ale przejazd jest jakby