Wpis z mikrobloga

@pierogowiec1234 nie boli że ludzie wyjeżdżają z posesji, tylko że po takich falach dunaju jest pociągnięty trakt, po którym mają obowiązek jechać rowerzyści, gdyż jak mniemam tutaj jest ciąg pieszo rowerowy. Gdyby był chodnik z dopuszczonym ruchem rowerów - git, kto chce ten jedzie chodnikiem, kto nie chce ten jedzie jezdnią.
Jazda po takim czymś nie jest przyjemna, a jeżeli uważasz, że to nie problem, to proponuję ścieżkę zrobić na stałym poziomie,
@manjan @pierogowiec1234 ehhh, ale z Was cynicy. Jeżeli jesteście z okolic Śląska to polecam przejechać się DTŚ między Gliwicami a Zabrzem. Tam nawierzchnia wygląda mniej więcej tak jak ta ścieżka. Jadąc z dozwoloną prędkością 80km/h (jest ograniczenie) co rusz człowieka podrzuca do góry, na lewo i prawo. Rozumiem że wg Was tam też docelowym i prawidłowym rozwiązaniem jest, żeby kierowcy zwolnili jak im niewygodnie, a nie żeby służby drogowe zrobiły swoją robotę
@trzyes: ja tylko powtarzam ogólną narrację rowerzystów. wczoraj był dzban, który się chwalił, że sobie będzie jechał środkiem 5kmh, BO MOŻE i #!$%@? to wszystkich obchodzi.

no to nas też to #!$%@? obchodzi. sumienie mi mówi, że źle robię, ale to jest chyba jedyny sposób na walkę z plagą rowerzystów, którzy przepisy i innych uczestników ruchu mają w dupie. sorry, jeśli jesteś w porządku, to oczywiście nie do Ciebie.
@manjan widziałem ten wątek, jak dla mnie niepotrzebnie zaognił dyskusję pisząc w ten sposób, ale ma też trochę racji. Ja jeżdżę z reguły po śladzie prawego koła samochodu. Zawsze jak próbowałem na rowerze kitrać się przy prawej krawędzi jezdni to trafiał się przynajmniej jeden idiota w busie albo dostawczaku, który przelatywał 100km/h 15cm ode mnie bo nie chciało mu się zwalniać żeby mnie wyprzedzić z zachowaniem odstępu, albo chociaż zwolnić, żeby mnie
@trzyes: wiesz, w samochodzie osobowym też czuć czasami podmuch, szczególnie jak się z taką ciężarówką mijasz. no niestety, ale trzeba mieć to na uwadze.

jeśli wyprzedza na 15cm to do sztumu.

ale wiesz, ja mieszkam przy uliczce jednokierunkowej. wąskiej, ciasnej. i rowerzyści sobie tą uliczką codziennie jeżdżą jak gdyby nigdy nic pod prąd. uliczka zakręca, zza innego samochodu po prostu nic nie widzę. a na zwracanie uwagi słyszałem już prawie wszystkie
@pierogowiec1234: Ale kogo boli że ma wyjazd z posesji? Wiem że pewnie trollujesz ale odpowiem.

Można przecież by zrobić ciągły ciąg rowerowo pieszy przez tę długość, i samochody wjeżdżające dwa razy dziennie miały by uskok i naturalny próg zwalniajacy przez co byłoby od razu bezpieczniej dla innych uczestników ruchu. Tak jest pump truck dla rowerzystów i płaska droga wjazdowa dla samochodów żeby bezproblemowo i szybko podjechały pod bramę

Tak jak niżej
Szalom - @pierogowiec1234: Ale kogo boli że ma wyjazd z posesji? Wiem że pewnie troll...

źródło: IMG_20170813_142255

Pobierz
@kantek007: nic mje nie obchodzi, że po tej drodze nikt nie jeździ, a sciezka tak wygląda, masz po niej jeździć!!!111

Jednoczesnie: śpiący policjant? A ominę, wszyscy omijają, po nim tylko całe auto podskakuje, niewygodne to takie, #!$%@?łbym to w #!$%@?, po co to komu
@manjan ile razy próbuje być miły dla kierowców tyle razy zostanie opluty, ale potem człowiek znowu nie chce być #!$%@? i robi to samo, ale cierpliwość w pewnym momencie się kończy, większej hipokryzji ciężko gdzieś szukać.
@manjan: kilka przykładów
droga robi się szersza na moment, można zjechać i puścić auto, w zamian minie cię na milimetry kolejne auto gdy droga z powrotem sie zweza.
mieszkam na poludniu nie mam jak wyjechac z miasta zeby nie bylo podjazdu, jade wolno ale nie chce blokowac wiec jade maksymalnie przy prawej zeby auto minelo na podjezdzie, bo nie mam problemu jak nie zachowa <1m jezeli zwolni w miare, to co
droga robi się szersza na moment, można zjechać i puścić auto, w zamian minie cię na milimetry kolejne auto gdy droga z powrotem sie zweza.


@Jnjjj: no to tak, to jest buractwo.

mieszkam na poludniu nie mam jak wyjechac z miasta zeby nie bylo podjazdu, jade wolno ale nie chce blokowac wiec jade maksymalnie przy prawej zeby auto minelo na podjezdzie, bo nie mam problemu jak nie zachowa <1m jezeli zwolni