Wpis z mikrobloga

w tym kraju nie ma parti dla człowieka z moimi poglądami. Z jednej strony jestem dosyć lewicowy obyczajowo, ale prawicowy gospodarczo z pewnymi wyjątkami
Z jednej strony nie obchodzi mnie kto z kim się rucha i w jakiej konfiguracji, jesli pięć kobiet i ośmiu mężczyzn chcą zawrzeć umowę cywilną o nazwie małzeństwo to mi to ryba. Jak sie kochaja #!$%@? z nimi.
Abrocja - jak ktoś chce droga wolna
Eutanazja- wyjście z tego świata na swoich zasadach powinno byc dozwolone zamaist zmuszać ludzi do pchania sie na sznur czy robienia innych głupich rzeczy
Narkotyki - full legal wszytkiego. Człowiek ma prawo robić sobie krzywdę jesli tego chce
Kościół - państwo nie powinno majątkowo wspierać żadnej instytucji religijne. Konieczne jest zerwanie konkordatu i lekcje religi w ramach wspólnot religijnych zamiast narzucona narzucanie nauczania religi katolickiej w szkołach
Wiek emerytalny - równy dla wszytkich kobiet, mężczyzn, policjantów, gówników i i innych socjalistycznych stworów i podniesiony do minimum 67 lat, pewno bilansować się będzie znacznie wyżej ale to tzreba przeliczyć. 70 tez będzie ok
Służba zdrowia- współpłacenia za usługi procentowo do okreslonej kwoty by rak nie wpędzał w długi do końca życia
Mowa nienawiści - rasizm, transofobia, homofia, i inne fobie nie powinny byc karalne dopóki ktoś nie oraża konkretnego cżłowieka imiennie. Mam prawo mieć nagatywne zdanie o grupie społecznej i nie można mnie za to skazać
Socjal - Zabetonowanie obecnych świadczeń i wygaszenie inflacją
Polityka klimatyczna - skoro nie ma globalnego porozumienia, nie powinismy się przejmować, bo Europa ma w skali świata mrginalny wpływ
Prawo - redukcja przepisów, wyjątków, rozporządzeń i interpretacji bo obecnie nawet księgowi i prawnicy znają się tylko na swojej dziedzinie. Zwykły człowiek powinien być w stanie rozumieć prawo jakei go obowiązuje
I na kogo ja mam #!$%@? głosować? pewno ze względu na Dhondta oddam łos na największa parie inną niż pis, ale czy to czego bym oczekiwał od otaczającego świata jest aż takie abstrakcyjne?
#polityka
  • 48
@grzypAtomowy: Z większością się zgadzam, natomiast strażaka, żołnierza czy policjanta nie wyobrażam sobie w wieku 66 lat. Większość po tylu latach służby by sobie w łeb strzeliła. Znam wielu policjantów i strażaków, w wieku 55 lat to już żywe trupy, a mieliby jeszcze dyszkę pociągnąć w robocie xD
@grzypAtomowy:

że konfederacja to podejrzany twór był owiadomo od początku. Liczyłem, że wolnościowe skrzydło zje narodowców, a skończyło się na brunatnych beretach z krzyżem w mózgu


Dokładne to. Ludzie wspierają konfederację twierdząc, że to wolnościowcy. Wolnościowy (chociaż miał oczywiście swoje wady) był Korwin. Po złączeniu się z narodowcami to w sumie nie wiem co to jest. Na pewno nie partia wolnościowa. Co ich w ogóle łączy wszysyktkich oprócz chęci opuszczenia UE
@grzypAtomowy: @thorgoth jak trochę o tym poczytacie to trudno o partię z sercem po lewej a portfelem po prawej bo jeśli masz serce po lewej to jesteś bardziej otwarty na ludzi, dostrzegasz nierówności no i to przekłada się też na postrzeganie gospodarki która wtedy nie może być zimna, darwinowska tylko skupiona właśnie na różnych nierównościach, ja się z tym pogodziłem i wydaje mi się że najlepszy wybór to kręcenie się wokół
@koniecswiatajestbliski:
@grzypAtomowy:
Powstała taka partia i co ciekawsze xD dokładnie tak się nazywa "Wolnościowcy"
https://wolnosciowcy.pl/
Problem tylko taki, że nie ma siły przebicia, bo nie ma hajsu na marketing. Jest mnóstwo różnych partii, co najmniej kilkadziesiąt, na pewno wśród nich jest ktoś reprezentujący Wasze poglądy. Problem w tym, że bez wpływowego "sponsora" nikt o Tobie nie usłyszy, nie zagłosuje i przepadniesz w pomroce dziejów. "Główne" partie odzyskują pieniądze wydane na
@JavierDaY:

natomiast strażaka, żołnierza czy policjanta nie wyobrażam sobie w wieku 66 lat


Chwila, a Ty całe życie u jednego pracodawcy robisz? To zawody jak każdy inny - ni mniej, ni bardziej wypalające niż robota 90% zwykłych ludzi. Jeśli mają dość swojej roboty, to się mogą zwolnić i iść do innej roboty jak zwykły Kowalski. A jeśli faktycznie nie mogą pracować, to od tego jest renta, a nie gruba emerytura na
@grzypAtomowy: Hej! Zostałem zbanowany przez polajkowanie pewnego zdjęcia, z pewną Panią, w pewnym zbożu. Jestem na wykopie już od ok. 10 lat, jeszcze jak Król Korwin masakrował lewaków. xD

Specjalnie zrobiłem konto, by napisać komentarz. :)

Zgadzam się z większością rzeczy oprócz narkotyków i eutanazji. Będzie trzeba składać się na leczenie ludzi uzależnionych. Myślę, że lekkie narkotyki jak marihuana czy MDMA byłyby ok, końcu nie uzależniają. Ciężkie powinny być zakazane, ale
wiekszość draxów jest mniej szkodliwa niż alko przy mniejszych kosztach wystwórczych. Akcyza powinn abyc dostosowana tak by uzywający finansowali swoje leczenie z nawiazka jak palacze


@grzypAtomowy: heroina, kokaina, metamfetamina, dragi z grupy barbituranów, nie dość, że są bardziej wyniszczające, to jeszcze bardziej uzależniające, co predystynuje do ich częstszego używania. Obecnie akcyzy nie pokrywają wszystkich skutków używania papierosów i alkoholu - kosztowne leczenie chorób przewlekłych i psychicznych.

W idealnym świecie podatek celowy
@ajron_men: emerury - a jak inaczej. Nie stac nas na utrzymanie obecnego systemu 40 lat do pełnej wymiany pokoleniowej. Ta 'umowa społeczna' polegająca na zmuszeniu młodszych pokoleń do utrzymywania starszych im dłużej trwa tym spektakurkniej jebnie. punkt gdize można sie wycofac na miekko chyba minął.

w szwajcarii był program dawania narkomanom czystej heroiny i mieli mniejsze problemy zdrowotne i podejmowali prace. W narkotykach najszkodliwsza jest nie substacja tylko śmnieci powstałe w
@grzypAtomowy: można stworzyć celowy fundusz emerytalny, który byłby przeznaczony na wypłatę emerytur, a pieniądze z niego pochodziłyby z prywatyzacji niektórych państwowych gałęzi gospodarki (orlen, tvp, kghm etc.) + podatek celowy bez którego teraz by się nie obeszło. Emerytury powinny być nieopodatkowane, równe i stosunkowo niskie ale wystarczające do życia - może instytucja emerytury obywatelskiej - tak aby zminimalizować koszty samego funkcjonowania ZUSu. Nie można człowiekowi zwiększyć wieku emerytalnego do 70 tak