Wpis z mikrobloga

w tym kraju nie ma parti dla człowieka z moimi poglądami. Z jednej strony jestem dosyć lewicowy obyczajowo, ale prawicowy gospodarczo z pewnymi wyjątkami
Z jednej strony nie obchodzi mnie kto z kim się rucha i w jakiej konfiguracji, jesli pięć kobiet i ośmiu mężczyzn chcą zawrzeć umowę cywilną o nazwie małzeństwo to mi to ryba. Jak sie kochaja #!$%@? z nimi.
Abrocja - jak ktoś chce droga wolna
Eutanazja- wyjście z tego świata na swoich zasadach powinno byc dozwolone zamaist zmuszać ludzi do pchania sie na sznur czy robienia innych głupich rzeczy
Narkotyki - full legal wszytkiego. Człowiek ma prawo robić sobie krzywdę jesli tego chce
Kościół - państwo nie powinno majątkowo wspierać żadnej instytucji religijne. Konieczne jest zerwanie konkordatu i lekcje religi w ramach wspólnot religijnych zamiast narzucona narzucanie nauczania religi katolickiej w szkołach
Wiek emerytalny - równy dla wszytkich kobiet, mężczyzn, policjantów, gówników i i innych socjalistycznych stworów i podniesiony do minimum 67 lat, pewno bilansować się będzie znacznie wyżej ale to tzreba przeliczyć. 70 tez będzie ok
Służba zdrowia- współpłacenia za usługi procentowo do okreslonej kwoty by rak nie wpędzał w długi do końca życia
Mowa nienawiści - rasizm, transofobia, homofia, i inne fobie nie powinny byc karalne dopóki ktoś nie oraża konkretnego cżłowieka imiennie. Mam prawo mieć nagatywne zdanie o grupie społecznej i nie można mnie za to skazać
Socjal - Zabetonowanie obecnych świadczeń i wygaszenie inflacją
Polityka klimatyczna - skoro nie ma globalnego porozumienia, nie powinismy się przejmować, bo Europa ma w skali świata mrginalny wpływ
Prawo - redukcja przepisów, wyjątków, rozporządzeń i interpretacji bo obecnie nawet księgowi i prawnicy znają się tylko na swojej dziedzinie. Zwykły człowiek powinien być w stanie rozumieć prawo jakei go obowiązuje
I na kogo ja mam #!$%@? głosować? pewno ze względu na Dhondta oddam łos na największa parie inną niż pis, ale czy to czego bym oczekiwał od otaczającego świata jest aż takie abstrakcyjne?
#polityka
  • 48
  • Odpowiedz
@grzypAtomowy: witaj w klubie, mam z grubsza podobne poglady.

"Przewagę" mam tylko taką że nie musiałem się rozczarować Konfederacją - wiedziałem że to środowisko to sekta i zjeby od bardzo dawna, od lat '90 gdzie jako licealista chodziłem na spotkania z Korwinem i Michalkiewiczem.

Będzie w tym kraju partia z sercem po lewej stronie i portfelem w prawej kieszeni. Jest popyt, pojawi się podaż.
  • Odpowiedz
  • 80
@thorgoth: że konfederacja to podejrzany twór był owiadomo od początku. Liczyłem, że wolnościowe skrzydło zje narodowców, a skończyło się na brunatnych beretach z krzyżem w mózgu
  • Odpowiedz
Narkotyki - full legal wszytkiego. Człowiek ma prawo robić sobie krzywdę jesli tego chce

Służba zdrowia- współpłacenia za usługi procentowo do okreslonej kwoty by rak nie wpędzał w długi do końca życia


@grzypAtomowy: Czyli mamy wszyscy się dorzucać do kosztownego leczenia ludzi uzależnionych od (wszystkich) narkotyków, a nie tak jak teraz od papierosów i alkoholu czy solidaryzm zdrowotny nie będzie obejmował takich terapii? A może w cenie narkotyków będziemy mieć podatek/akcyzę
  • Odpowiedz
  • 5
@ajron_men: wiekszość draxów jest mniej szkodliwa niż alko przy mniejszych kosztach wystwórczych. Akcyza powinn abyc dostosowana tak by uzywający finansowali swoje leczenie z nawiazka jak palacze
  • Odpowiedz
Polityka klimatyczna


@grzypAtomowy: no tak nie do końca, bo jak ci sąsiad będzie palił meblami to może nie wpłynie w zauważalny sposób na świat, ale wpłynie na ciebie bezpośrednio
  • Odpowiedz
@thorgoth:

Będzie w tym kraju partia z sercem po lewej stronie i portfelem w prawej kieszeni. Jest popyt, pojawi się podaż.


Była Nowoczesna, była Fair Play Gwiazdrowskiego. Pewnie jakaś się jeszcze pojawi, ale mam jednak niestety wątpliwości co do istnienia pobytu
  • Odpowiedz