Wpis z mikrobloga

@Silklash @Maniakrzelaza no halo kolego dostałeś potwierdzenie, że dostajemy znacznie więcej niż płacimy składki. Gdzie te Twoje rewolucje i kiedy się do nich odniesiesz?

Edit: Znalazłem na przyszły rok:

Grzyb podkreślił również, że według planu w przyszłym roku Polska ma otrzymać z Unii Europejskiej ponad 103 mld zł, a odliczając składkę - ponad 68 mld zł.

Coś jeszcze powiesz?
@Maniakrzelaza:

@Silklash: Łaskawie przypominam że pieniądze z Unii to są pieniądze z Polski. Bo pochodzą ze składki. Od niedawna płacimy więcej niż bierzemy (pomijając kary). Także dla zapamiętania polecam slogan -> "Unia nie ma własnych pieniędzy".


Nie prawda. Bierzemy 11 mld wiecej niż płacimy, poniżej wklejam Bilans z oficjalnej strony rządowej. Dodatkowo nie ma takie znaczenia kto płaci a bardziej kto decyduje. Idąc twoim tokiem rozumowania to ja też mam
Czesterinho - @Maniakrzelaza: 
@Silklash: Łaskawie przypominam że pieniądze z Unii to...

źródło: Zrzut ekranu 2023-06-30 202211

Pobierz
@Silklash: Kolego, ale trzymaj się faktów i nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Rząd PiS OKRADAŁ budowę tunelu poprzez ograniczanie wpływów samorządów czy podnosząc samorządom koszty.
Jak chociażby z podwyżką dla nauczycieli za którą Rząd nie zapłacił i miasta musząc spełnić obowiązek musiały ciąć koszty w innych dziedzinach. Toteż te 15% które Świnoujście wyłożyło z własnej kasy było dla nich dużo większym obciążeniem niż mogłoby być, gdyby rząd nie #!$%@?ł samorządów.