Wpis z mikrobloga

No elo,
Chyba trudno od jakiegoś czasu nie zauważyć, że aktywność medialna Andrzeja Dragana gwałtownie wzrosła i moim zdaniem bardzo fajnie, bo rzetelny popularyzator nauki to zawsze plus, niektórzy mają pretensje, że trochę wykracza poza swoją dziedzinę, inni, że ciężko się go słucha, ja natomiast nie mam takiego wrażenia i dla mnie jest naprawdę ciekawą i ważną postacią w świecie fizyki, ale trochę widzę, że kłuje go postać Penrosa, obejrzałem z nim każdy wywiad wpuszczony do sieci i naprawdę już któryś raz wypowiada się o Penrosie trochę ... lekceważąco by nie powiedzieć prześmiewczo, jasne, niektóre pomysły Penrosa są w świecie naukowym traktowane z mocnym przymrużeniem oka, jednak wydaje mi się, że wypowiadać się tak o gościu, który jest jednak o więcej niż jedną poprzeczkę wyżej jeśli chodzi o dorobek naukowy (i nie tylko), to lekka przesada i naprawdę nie wiem czy jest spowodowane takie podejście ... nie wierzę, że tym, że Penrose blisko współpracuje z Meissnerem, który tak jak Dragan, pracuje na UW, i tak jak Dragan, ma bardzo dużą popularność w sieci, chociaż inaczej niż Dragan, ma inne podejście do nauk humanistycznych i inne podejście do tzn. transcendencji, cokolwiek to słowo znaczy :)
#fizyka #uw #nauka #dragan #meissner #liganauki
  • 6
  • Odpowiedz
@m-mmmm_marysia: Meissner to prawdziwy intelektualista, człowiek wykształcony w klasycznym znaczeniu tego słowa. Dragan natomiast to po prostu kumaty gość, pewnie nawet ponadprzeciętnie kumaty, ale nic więcej.
  • Odpowiedz