Wpis z mikrobloga

  • 0
@roo-bin: Na około 4 tygodni. Ciekawią mnie lokalne sklepy, lokalne sieci komórkowe, zero leżania na plaży. Maksymalne zwiedzanie - czym starsze tym lepsze :)
@jobless: Zacznę od tego, że nie wiem jak wygląda obecnie sytuacja w Mjanmie- po rozmowach z ludźmi stamtąd mogę Ci powiedzieć, że zdania są podzielone. Do tego dochodzi kwestia tego czy sam wyjazd w obecnej sytuacji politycznej jest etyczny ale rozumiem, że skoro chcesz jechać to nie jest to dla Ciebie aż tak istotne.

Mogę się jedynie podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat miejsc chociaż podejrzewam, że jakąś wiedzę już masz.

1.
roo-bin - @jobless: Zacznę od tego, że nie wiem jak wygląda obecnie sytuacja w Mjanmi...
@jobless: Trochę pogrzebałem w swoich archiwach. Tu info odnośnie pociągu z Kalaw - byłem na dworcu z myślą kupna biletów ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na stopa bo większa przygoda. Nawet jeśli godzina odjazdu pociągu z Kalaw uległa zmianie to na podstawie tej tablicy będziesz miał pogląd ile zajmuje przejazd pociągiem w Mjanmie pomiędzy poszczególnymi miejscowościami. Doszukałem się też informacji odnośnie łodzi z Mandalay do Mingun ale już nie będę spamował bilecikiem
roo-bin - @jobless: Trochę pogrzebałem w swoich archiwach. Tu info odnośnie pociągu z...

źródło: KalawTrainStation

Pobierz
@jobless: Nie ma za co. W sumie to mogłem najpierw zapytać jakie informacje Ciebie interesują bo być może nic z tego co napisałem nie jest dla Ciebie przydatne a podziękowałeś zwyczajnie z grzeczności. Hehe z wyjazdami to dobrze się wbiłeś bo akurat wczoraj zakupiłem bilety w tamtą stronę chociaż ja najprawdopodobniej poza Tajlandią będę celował w Laos. Jeśli masz jakieś konkretniejsze pytania to być może też będę w stanie pomóc.
  • 0
@roo-bin: Nie z samej grzeczności, bo widzę, że dałeś trochę konkretów, a ja nie jestem typem turysty, który leży na plaży i interesuje go temperatura wody i cena drinków w barze. Dzięki raz jeszcze :)
@jobless: Akurat jeśli chodzi o plaże nie dotarłem chociaż podobno te w okolicach Ngapali są całkiem ładne. Ja wolałem się skupić na aspekcie "im starsze tym lepsze". Między innymi dlatego w samym Królestwie Paganu posiedziałem ponad tydzień i na pewno będę chciał wrócić. Nie jestem jednak pewien czy nastąpi to w tym roku bo z informacji, które dostaję na bieżąco od zaprzyjaźnionych Bamarów zdania na temat bezpieczeństwa są podzielone.

Pomysłów na