Wpis z mikrobloga

Joł, prośba o pomoc dla zielonego w temacie. NIGDY jeszcze nie nakładałem wosków itp. Chcę żeby lakier na mojej maździe trzymanej pod chmurką był w jak najlepszej kondycji przez długi czas i jednocześnie nie chcę poświęcać na to nie wiadomo ile czasu. Mycie raz na 2 tyg. na myjce ciśnieniowej. Mój plan to:
- 2 razy do roku twardy wosk Collinite 476s
- przed każdym myciem jakiś pierwszy lepszy środek do zmiękczania insektów
- po każdym myciu szybkie przelecenie całości mikrofibrą i quickdetailerem Tenzi Car Shine
O co jeszcze powinienem zadbać? Może coś na szyby?

Dzięki i pozdrawiam.

#detailing #samochody #cardetailing
  • 13
@florekflorek: może ADBL Hybrid Glass - szybka niewidzialna wycieraczka w formie płynu do szyb. Woda będzie zbijać się w krople i uciekać podczas deszczu. Dodatkowo zimą szron wolniej zamarza. Oczywiście polecam jeśli lubisz ten efekt, bo niektórych takie uciekające krople rozpraszają. Trwałość na szybie czołowej niewielka, ale to tylko płyn do szyb, jak osłabnie to umyjesz jeszcze raz.
@cwlmod rozwiń proszę dlaczego, tak jak zaznaczyłem nie mam w temacie zielonego pojęcia. Czy wosk nie pomoże też właśnie w zabezpieczeniu lakieru żeby myjka ciśnieniowa mniej go niszczyła?
@florekflorek: Czyszczenie myjką to tylko takie lepsze opłukanie. Umyj auto a potem przejedź palcem po karoserii to zobaczysz.

Woskowanie auta polega na nałożeniu wosku na "surową" karoserię. Jeśli nie będzie ona maksymalnie czysta (a nalot brudu tego nie spełnia) to wosk się nie przyklei i zwyczajnie szybko zmyje. Dodatkowo przy nakładaniu będziesz miział każdy kawałek karoserii aplikatorem i teraz wyobraź sobie że jakiś syf ci w niego wpadnie i porysujesz sobie
@florekflorek: To może ja rozwinę. Bezdotyk nie domywa idealnie lakieru - dotykając lakier ręcznikiem podczas suszenia lub rozprowadzania quick detailera po niedomytym aucie rysujesz go, czyli jesteś na szybkiej drodze do osiągnięcia efektu przeciwnego niż chcesz - porysowania lakieru i konieczności wykonania polerowania (a lakier w Mazdach jest cholernie łatwy do porysowania).
Dotykanie lakieru czy w celu osuszania czy aplikacji QD na autach powinno się wykonywać wyłącznie po myciu ręcznym.

Mało
nie wiem na miejscu parkingowym chociażby.

@florekflorek: Twardego wosku tak nie nałożysz. Musisz mieć "bezpieczne miejsce" garaż lub jakaś hala, żeby ci kurz nie osiadł na auto jak będziesz nakładać wosk. Po drugie twardy wosk, z tego co wiem, poleruje się elektryczną polerką, więc jak będziesz miał jakieś okruszki na kroserii to sobie porysujesz całą.
No i jeszcze pytanie jak ty chcesz przygotować auto nie mając możliwości mycia ręcznego?

W mojej
@florekflorek: wiadomo najlepiej zrobić wszystkie kroki jak bozia przykazała jak piszą powyżej, ale jak nie masz warunków to zrób chociaż: mycie ręczne na myjni bezdotykowej wieczorkiem, spryskać auto deironem, spłukać i później tar remover, spłukać umyć auto na bezdotykowej, osuszyć lekko specjalnym ręcznikiem chłonącym wodę i dopiero wosk. Jak nie masz na to czasu czy możliwości to lepiej myć co jakiś czas ręcznie i zarzucać np ADBL SSW.