Wpis z mikrobloga

@JaTobieTyMi nie wydaje mi się żebyś dostał tu jakieś precyzyjne wyliczenia. Każdy bank inaczej liczy dochody z działalności. Tym bardziej na ryczalcie. Był okres że nawet banki niechętnie patrzyły na ryczałt jako formę rozliczeń z urzędem skarbowym. z drugiej strony teraz powinno być łatwiej ale znowu u ciebie problemem jest kontynuacja dochodów. Możliwe że nikt cię nie skredytuje jeśli uop miałeś z spółką córką a teraz fakturę wystawia ci firma matka.
MIrki, jestem od 3,5 miesiąca na działalności


@JaTobieTyMi: Ogółem obawiam się, że możesz nie dostać kredytu. Kredyt konsumencki większość banków oferuje od roku prowadzenia działalności. Nie mniej, warto podejść się podpytać w oddziale lub telefonicznie
@karamba16: To prawda, ale mając tak krótko działalność może być z tym problem na ryczałcie - znajomy ma zarobki na poziomie 24-25k netto b2b na ryczałcie (działalność od marca) i ma problem z kredytem na swoje 1 mieszkanie
@jaavi666 a przepraszam, w sumie nie podumalem, że jak masz 3 miesiące działalność to i przychód masz z 3 miesięcy. Już nie mówiąc o tym ile minimum wymagają tego okresu. Mi doradca wspominał, że jak ma się rok to już są luźne kapcie wszędzie
@JaTobieTyMi: Minimalny okres prowadzenia działalności jaki jest obecnie wymagany w części banków to co najmniej 24 miesiące. Coraz więcej banków akceptuje 12 miesięcy. W wybranych przypadkach, na przykład gdy działalność gospodarcza jest kontynuacją umowy o pracę, a nawet pracą w tej samej branży istnieje możliwość skrócenia wymaganego okresu prowadzenia działalności. Minimalny okres prowadzenia DG w takich przypadkach to 6 miesięcy, a czasami nawet 3 miesiące.