Wpis z mikrobloga

Zamówiłem kilka rzeczy na aliexpress z przesyłką do paczkomatu InPost. Po płatności coś mi nie pasowało, bo nigdzie nie ma informacji o kodzie paczkomatu, czy tym, że ta forma dostawy jest wybrana. Przesyłka jest tak jakby na adres paczkomatku. Pisałem do sprzedawcy kilka razy by upewnił się, że dobrze wysyła. On na to, że tak tak szybko wyśle, po czym, że nie rozumie o co chodzi i powinienem kontaktować się z przewoźnikiem. Nr przesyłki to LS...NL (Aliexpress Standard Shipping). Wszystko będzie dobrze czy spisać przesyłkę na straty?
#aliexpress #alipaczka #cainiao #postnl
  • 12
@OlaszPL: Miałem kilka razy taką sytuację, przyjdzie paczka pocztowa z adresem paczkomatu. W moim przypadku, raz do mnie zadzwonili, z pytaniem co jest? Drugi raz zostawili paczkę w pierwszym budynku przy paczkomavie i musiałem sam jej szukać.
@OlaszPL: sprzedawca wysłał przesyłkę Pocztą Holenderską na adres paczkomatu, więc będzie trzeba w urzędzie pocztowym odebrać albo jak ten sam rejon zamieszkania co paczkomat to prawdopodobnie listonosz cię zna na pamięć i przyjedzie z tym pod adres.
@adammarek2: Dojdzie do jego UP i od razu będzie "decyzja o zwrocie" żadne groźby i błagania nie pomogą, a AliExpress nie odda całej kwoty, tylko zabiorą za przesyłkę w obie strony.
@OlaszPL: Mi ostatnio dwa razy ,polaczyli prezesylki w centrum laczenia przesylek alliexpress,i szlo poprzez postnl jako paczka z odbiorem inpost.Adresowane jest to na adres paczkomatu a nie do.Jak jest w polsce wywskakuje dopiero w apce inpostu,czekam az zostaje wydana do doreczenia ,wtedy jest dostepny nr do kuriera i sie z nim umawiam,mieszkam niedaleko paczkomatu to podrzuca mi to do domu
@9010 za przesyłkę to tak. Akurat znam przypadki, że ktoś miał paczkomat na tej samej ulicy co mieszka albo w tym samym mieście, przez co listonosze wiedzieli gdzie mieszkają i tam dostarczali, więc bez próby doręczenia tak po prostu nie odeślą, bo podstawą do odesłania jest brak możliwości stwierdzenia odbiorcy przesyłki. Słyszałem też o awizowanych tego typu przesyłkach na Poczcie, ale nigdy nie słyszałem, żeby komuś z automatu odesłali.
@9010 w urzędach pocztowych znają temat przesyłek nadawanych przez Chinoli na adresy paczkomatów, więc tak po prostu nie odsyłają, mimo że regulamin Poczty Polskiej przewiduje odsyłanie z automatu, a nikt się do tego nie stosuje, bo wolą najpierw poszukać odbiorcy i awizować jakby nie znaleźli.