Wpis z mikrobloga

Nic tak nie bawi jak tekst p0lki:

kobiety robią na pełen etat jako kucharka, praczka i sprzątaczka


Gotowanie - wrzucić dwie garście pokrojonych warzyw do garka na 2h
Pranie - ustawić program, wlać płyn do prania, wlączyć start
Sprzątanie - Robot sprzatający, który zasuwa raz-dwa razy dziennie, raz w tygodniu manualnie przetrzeć meble ścierką.

Logiczne, że dla faceta każda z tych czynności mieści się w 10 minutach maksymalnie.

Dla kobiety każda z tych czynności to pełen etat (8h dziennie). xD

Przecież to nic innego jak wmawianie facetom, że jest kobiety są niepełnosprawne...

#logikarozowychpaskow #p0lka #rownouprawnienie #bekazpodludzi
  • 321
wy wszystko robicie na odpyertol dlatego mycie 10 okien w domu zajmuje wam 10 minut, odkurzanie to samo, a takimi drobnymi rzeczami jak


@AlienFromWenus: 1 okno to max. 15 minut.
Odkurzanie całego pokoju, to 10 minut

- nakarmić i napoić zwierzęta/dziecko/oba

nie hoduję zwierząt
dzieciaka nie mam

- podlać rośliny

1 minuta co 2 dni

- wypielic w ogródku

brak ogródka

- opróżnić zmywarkę

nie mam, zmywam na bieżąco
max 15
@aarahon: Ale przecież do pralki w przeciwieństwie do jedzenia nawet nie trzeba zaglądać. Po prostu się wstawia, nastawia minutnik, aby powiadomił, gdy się skończy, przerywa się na chwilę oglądanie seriali czy czytanie wykopu i idzie rozwiesić to pranie.
Sprzątanie podobnie, chyba że ktoś ma nerwicę natręctw i musi codziennie czyścić okna. W sprzątaniu najtrudniejsze jest to, aby takie małe rzeczy jak brudny talerz od razu odkładać do zmywarki czy myć, a
@serniczek_z_rodzynkami: Xd, dokładnie - i to gadanie "drugi etat" "przelicz pracę w domu na pieniądze" - jakby to nie było coś z czego się korzysta. A jak się jest z kimś w związku to chyba zrobienie obiadu dla osoby która się kocha to sama przyjemność. No ale to pokazuje że kobiety to tak naprawdę duże dzieci które wchodzą w związki z perspektywy ''brac"
jak będziesz kiedyś miał ubrania z czegoś lepszego niż plastyk to to zajmuje trochę dłużej żeby nastawić pranie, żeby nie poniszczyć.


@barnej-flinston: wybór programu w pralce to nie żadne rocket science
Mam nowoczesną pralkę, a nie franię.

A ubrania to tylko ubrania, zniszczą się, to wyrzucam ¯\(ツ)/¯

Podobnie jak kobiety: zestarzeje/zbrzydnie, to wymieniam na nowszy/ładniejszy model ( ͡ ͜ʖ ͡)
@lexico

@WyzwolonaPodrozniczka: wysługujemy? baba ma 2 rzeczy do zrobienia: wypiąć się i być cicho. Więcej nie wymagamy.

Ale z ciebie władczy macho xD Szkoda, że za ekranem tak naprawdę siedzi przestraszony kurczak, który boi się odezwać do kobiety a jedyne miejsce, w którym może dyktować warunki to wykop.pl xD

@serniczek_z_rodzynkami
? xD
Wystarczy wstawić i ustawić, by po powrocie zastać już świeżo wyprane.


@PonuryKos123: to na którą ustawić? Ja bym wrócił między 16 a 24.

Mówienie, że obowiązki domowe (nie wypowiem się o małym dziecku) to praca na cały etat, to żart z ludzi pracujących i podobne przekłamanie jak to, że nauczyciele tak naprawdę pracują ponad etat, a resztę wyrabiają w domu


@Reretos: mi tylko chodzi o to że to nie zajmuje