Wpis z mikrobloga

  • 0
@ZACIENTY_CAPSLOCK @kikiton

Aaa, no to kij z tego. Myślałem kupic karte SD 512 GB i mieć ja w laptopie na mniej używane dane aby zwolnić miejsce na dysku. Dodatkowo zbackupowac to gdzieś w internecie. Nie muszę mieć do tego dostępu jak na Dropboxie, ale aby nie stracić danych jakby karta padła. Są jakieś jeszcze inne sposoby? Dane, jak pisałem wyślę jako zaszyfrowane archiwa więc w razie wycieku raczej nie do odtworzenia? Ale
  • Odpowiedz
@cotozazycie: ja z kartami też mam złe doświadczenia, praktycznie każda stara karta nie działa w ogóle albo częściowo (niektóre pliki są uszkodzone). Pamięć chyba sie degraduje z czasem

Najbardziej niezawodne to u mnie zawsze były dyski HDD, w życiu padł mi tylko jeden (na kilkanaście), SSD padł jeden na 4, pendrive i kart nie liczę, bo połowa nie działa xd
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@cotozazycie: Talerzowiec i jakaś kieszeń będą znacznie lepszą opcją pod kopię zapasową, Chomika traktuj tylko jako źródło do pobierania materiałów których nie ma nigdzie indziej na necie. A jeżeli chodzi o optyczne kopie zapasowe to poczytaj o czymś takim jak M-Disc, takie supertrwałe dyski optyczne pod archiwizację, dostępne też w formacie BDXL 100GB, ale cenowo wyjdzie znacznie drożej niż wcześniej wspomniany talerzowiec.
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: No wiem, ale dużą przewagą pendriva albo karty sd jest to, ze zawsze te pliki mam z laptopem, nie trzeba dysku podłączać, przenosić. Ciekawy jestem rzeczywiście tej trwałości jeśli mam pendrive od ponad 10 lat, korzystam z niego przynajmniej raz w tygodniu i jest ok.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Pendrive i karty SD nie są trwałe. Jeżeli chcesz długotrwałą żywotność danych i łatwość dostępu to zbuduj sobie serwer NAS z redundancją danych. Kieszenie 3.5" będą też wymagały dodatkowego zasilania pod talerzowce i nie powinno się nimi ruszać podczas pracy.

Także musisz dokonać wyboru, albo wygoda albo trwałość. Ja robię sobie kopię zapasową na taniego talerzowca od czasu do czasu poprzez adapter USB, i jest to na tyle dobre rozwiązanie
  • Odpowiedz