Wpis z mikrobloga

Mireczki, trochę nietypowe pytanie. Mam już podpisaną umowę przedwstępną na zakup mieszkania z rynku wtórnego, mieszkanie + komórka na jednej księdze wieczystej, na osobnej księdze miejsce w garażu podziemnym. Na umowie przedwstępnej mam wpisaną łączną kwotę do zapłaty za całość, jakieś 900k w sumie. Początkowo pogodziłem się z myślą, że kredyt 2% nie jest dla mnie, jednak teraz zacząłem się zastanawiać: co gdybyśmy podpisali z właścicielem mieszkania aneks do umowy i wpisali tam, że mieszkanie kosztuje 800k a miejsce w garażu 100k? Czy w takim przypadku byłaby możliwość ubiegania się o kredyt 2% (małżeństwo bez nieruchomości, więc limit 800k), czy żeby to miało sens to musiałyby być osobne umowy na mieszkanie i garaż? No i dodatkowo czy ktoś może w jakiś sposób podważyć koszt zakupu mieszkania i garażu?

#nieruchomosci #kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 12
  • Odpowiedz
@Cookiee: US na pewno sprawdzi, czy miejsce garażowe w twojej okolicy na pewno jest warte 100k i tak, może je podważyć, zwłaszcza jeśli przy okazji cena mieszkania będzie zaniżona, od razu widać o co chodzi
  • Odpowiedz
@Cookiee: jak ktos ci udowodni, ze to jest fikcyjna umowa, a latwo to bedzie udowodnic to masz sprawe w sadzie + zwrot BK2 z odsetkami. Lepiej nie kombinowac, bo nigdy nie wiesz czy pewnego dnia ktos na to nie wpadnie ;)
  • Odpowiedz
@Cookiee: Tak z ciekawości, na jakim etapie transakcji US wie o zakupie nieruchomości? Jak zniosą PCC to chyba w ogóle nie będą mieć wglądu? I co w przypadku wtopy no jak na umowie jest 10k a miejsce kosztuje 100k, zwykły podatek z 90k dodatkowo, czy jakieś nieujawnione źródła z poziomu 70%?
  • Odpowiedz
@Cookiee: Spytaj się kogoś ogarniętego w tym temacie. Bo wykopki jak zawsze dramatyzują xD
MP na osobnej księdze za 60-70k może być legalnie poza BK, to jest normalna cena za MP, szczególnie w rynku wtórnym ludzie się o nie zabijają xd
A przekazać komuś 30-40k znajdzie się sposób

@francoisinho czasami nie masz racji. Co jest w tym nie tak, że kupujesz wyposażenie kuchni, kanape, tv i pralke za 40 koła? Przecież
  • Odpowiedz
jak ktos ci udowodni, ze to jest fikcyjna umowa, a latwo to bedzie udowodnic


@majkel88: Takich umów na rynku wtórnym jest mnóstwo, że wyposażenie mieszkania ktoś osobno kupuje na umowie cywilnej. Kto zwróci owagę na marne 40 koła? XD Ludzie płacą tyle samej prowizji pośrednikowi za otworzenie drzwi XD
  • Odpowiedz
@francoisinho: VAT na mieszkania na pierwotnym to 8%, a na miejsce parkingowe 23%. Deweloperzy celowo zaniżają ceny miejsc parkingowych, co przekłada się też i na wtórny. Byłoby więc całkiem zabawne gdyby patrzyli tylko na wałek w drugą stronę.
  • Odpowiedz
@wetorek2: przy normalnych kredytach tak. Ale tutaj będzie kredyt z dopłatą rządową i nie wiesz w jaki sposób podejdą do sprawdzania różnych nieprawidłowości ;)
  • Odpowiedz